2. Division A (Phase 1)
Russia
League level:
Third Tier
- Number of teams: 20 teams
- Players: 533
- Foreigners: 11 Players 2.1%
- ø-Market value: €113k
- ø-Age: 24.3
- Most valuable player: Aleksandr Koksharov €500k
Matchday 13 23/24
This page provides an overview of all matches on the selected matchday, with all relevant information for before, during (live) and after the match. The column on the right displays the table and the goalscorer list for the competition at that point in time.
Forte | 3:1 | Amkar | ||
Sat
Oct 7, 2023
- 1:00 PM
|
||||
671 · Oleg Snegirev | ||||
Course of play | ||||
40' | 1:0 | |||
52' | 2:0 | |||
59' | ||||
2:1 | 66' | |||
90' | 3:1 | |||
Teksti | 6:1 | LIP | ||
Sat
Oct 7, 2023
- 1:00 PM
|
||||
562 · Pavel Lysenko | ||||
Course of play | ||||
15' | 1:0 | |||
19' | 2:0 | |||
29' | 3:0 | |||
47' | 4:0 | |||
56' | 5:0 | |||
5:1 | 73' | |||
83' | 6:1 | |||
Cherta | 3:0 | Salyut | ||
Sat
Oct 7, 2023
- 2:00 PM
|
||||
52 · Vladislav Tselovalnikov | ||||
Course of play | ||||
11' | 1:0 | |||
89' | 2:0 | |||
90+2' | 3:0 | |||
AVGD | 0:0 | Chel | ||
Sat
Oct 7, 2023
- 2:00 PM
|
||||
342 · Inal Tanashev |
Rod.-2 | 1:1 | FK NSK | ||
Sat
Oct 7, 2023
- 2:00 PM
|
||||
47 · Maksim Perezva | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 43' | |||
81' | 1:1 | |||
Veles | 2:1 | S.Kost | ||
Sun
Oct 8, 2023
- 1:00 PM
|
||||
323 · Dmitri Streltsov | ||||
Course of play | ||||
6' | 1:0 | |||
1:1 | 37' | |||
78' | 2:1 | |||
Irtysh | 1:0 | Ufa | ||
Sun
Oct 8, 2023
- 1:00 PM
|
||||
1.520 · Konstantin Averyanov | ||||
Course of play | ||||
6' | 1:0 | |||
VU | 1:1 | Murom | ||
Sun
Oct 8, 2023
- 3:00 PM
|
||||
1.030 · Sergey Kulikov | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 10' | |||
32' | 1:1 | |||
Bryans | 1:4 | Chaika | ||
Sun
Oct 8, 2023
- 3:00 PM
|
||||
1.020 · Yuri Karpov | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 6' | |||
0:2 | 44' | |||
0:3 | 70' | |||
74' | 1:3 | |||
1:4 | 83' | |||
Krasn2 | 3:1 | Rotor | ||
Sun
Oct 8, 2023
- 4:00 PM
|
||||
2.007 · Artem Smolin | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 4' | |||
23' | 1:1 | |||
33' | 2:1 | |||
64' | 3:1 | |||
Table 2. Division A (Phase 1) 23/24
# | Club | Matches | +/- | Pts | |
---|---|---|---|---|---|
1 | Krasnodar 2 | 13 | 5 | 25 | |
2 | Chaika Pes. | 13 | 6 | 20 | |
3 | Volga Uljanovsk | 13 | 1 | 20 | |
4 | Ufa | 13 | 7 | 18 | |
5 | Rotor Volgograd | 13 | -2 | 17 | |
6 | Murom | 13 | -3 | 17 | |
7 | Dinamo Bryansk | 13 | -3 | 17 | |
8 | Irtysh Omsk | 13 | -1 | 16 | |
9 | Veles Moscow | 13 | -5 | 16 | |
10 | S. Kostroma | 13 | -5 | 10 |
Table 2. Division A (Phase 1) 23/24
# | Club | Matches | +/- | Pts | |
---|---|---|---|---|---|
1 | Novosibirsk | 13 | 7 | 27 | |
2 | Rodina 2 Moscow | 13 | 3 | 23 | |
3 | Avangard Kursk | 13 | 10 | 21 | |
4 | Tekstilshchik | 13 | 6 | 19 | |
5 | Amkar Perm | 13 | 1 | 18 | |
6 | Chelyabinsk | 13 | 0 | 17 | |
7 | Chertanovo | 13 | 4 | 15 | |
8 | Forte Taganrog | 13 | -7 | 14 | |
9 | M. Lipetsk | 13 | -8 | 14 | |
10 | Salyut Belgorod | 13 | -16 | 5 |
Who do you want to win?
In this match you stick with...