Second League Division B Gruppe 3 (-2023)
Russia
League level:
Third Tier
- Number of teams: 18 teams
- Players: 431
- Foreigners: 2 Players 0.5%
- ø-Market value: €8k
- ø-Age: 22.2
Matchday 20 14/15
This page provides an overview of all matches on the selected matchday, with all relevant information for before, during (live) and after the match. The column on the right displays the table and the goalscorer list for the competition at that point in time.
(14.) Cherta | 0:1 | Bryans (11.) | ||
Mon
Nov 10, 2014
- 12:00 PM
|
||||
150 · Ivan Saraev | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 52' | |||
(16.) Tula-2 | 1:1 | FK Ore (15.) | ||
Mon
Nov 10, 2014
- 12:00 PM
|
||||
600 · Artem Lyubimov | ||||
Course of play | ||||
4' | 1:0 | |||
1:1 | 45' | |||
(13.) Metall | 1:0 | Kaluga (8.) | ||
Mon
Nov 10, 2014
- 12:00 PM
|
||||
500 · Stanislav Vasiljev | ||||
Course of play | ||||
45' | 1:0 | |||
(6.) Zenit | 0:1 | FK Tam (3.) | ||
Mon
Nov 10, 2014
- 1:00 PM
|
||||
350 · Denis Zabotin | ||||
Course of play | ||||
37' | ||||
0:1 | 84' | |||
(2.) Ryazan | 2:0 | AVGD (10.) | ||
Mon
Nov 10, 2014
- 3:00 PM
|
||||
500 · Denis Shpilev | ||||
Course of play | ||||
28' | 1:0 | |||
90' | 2:0 | |||
(4.) Liski | 0:0 | Metall (5.) | ||
Mon
Nov 10, 2014
- 3:30 PM
|
||||
1.000 · Dmitri Veselov | ||||
Course of play | ||||
55' | ||||
(9.) Vityaz | 3:1 | FK Pod (12.) | ||
Mon
Nov 10, 2014
- 5:00 PM
|
||||
300 · Igor Panin | ||||
Course of play | ||||
43' | 1:0 | |||
45' | 2:0 | |||
59' | 3:0 | |||
3:1 | 90+1' | |||
(1.) Fakel | 1:0 | Vybor- (7.) | ||
Mon
Nov 10, 2014
- 5:00 PM
|
||||
3.500 · Artem Chistyakov | ||||
Course of play | ||||
45+1' | 1:0 | |||
46' | ||||
Table Second League Division B Gruppe 3 (-2023) 14/15
# | Club | Matches | +/- | Pts | |
---|---|---|---|---|---|
1 | Fakel Voronezh | 20 | 34 | 52 | |
2 | FK Ryazan | 20 | 24 | 48 | |
3 | Tambov | 20 | 31 | 43 | |
4 | Loko Liski | 20 | 12 | 38 | |
5 | Met. Lipetsk | 20 | 8 | 32 | |
6 | Zenit Penza | 20 | 2 | 29 | |
7 | Vybor-Kurbatovo | 20 | 6 | 29 | |
8 | FK Kaluga | 20 | 7 | 28 | |
9 | Vityaz Podolsk | 20 | -5 | 28 | |
10 | Dinamo Bryansk | 20 | 2 | 25 | |
11 | Avangard Kursk | 20 | 1 | 24 | |
12 | Metallurg Vyksa | 20 | -11 | 19 | |
13 | FK Podolje | 20 | -27 | 19 | |
14 | Chertanovo | 20 | -25 | 10 | |
15 | Orel | 20 | -27 | 10 | |
16 | Arsenal-2 Tula | 20 | -32 | 4 |
Who do you want to win?
In this match you stick with...