2. Division A (Phase 1)
Russia
League level:
Third Tier
- Number of teams: 20 teams
- Players: 527
- Foreigners: 11 Players 2.1%
- ø-Market value: €114k
- ø-Age: 24.3
- Most valuable player: Aleksandr Koksharov €500k
Matchday 4 23/24
This page provides an overview of all matches on the selected matchday, with all relevant information for before, during (live) and after the match. The column on the right displays the table and the goalscorer list for the competition at that point in time.
Cherta | 3:0 | LIP | ||
Sat
Aug 5, 2023
- 12:00 PM
|
||||
119 · Vladislav Tselovalnikov | ||||
Course of play | ||||
33' | 1:0 | |||
67' | 2:0 | |||
69' | 3:0 | |||
Teksti | 1:0 | Amkar | ||
Sat
Aug 5, 2023
- 3:00 PM
|
||||
2.123 · Artem Smolin | ||||
Course of play | ||||
33' | 1:0 | |||
AVGD | 2:3 | FK NSK | ||
Sat
Aug 5, 2023
- 4:00 PM
|
||||
1.817 · Andrey Prokopov | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 13' | |||
29' | 1:1 | |||
45+1' | 2:1 | |||
2:2 | 49' | |||
2:3 | 89' | |||
Rod.-2 | 2:0 | Salyut | ||
Sat
Aug 5, 2023
- 4:00 PM
|
||||
51 · Maksim Skorochkin | ||||
Course of play | ||||
9' | 1:0 | |||
68' | 2:0 | |||
Forte | 2:2 | Chel | ||
Sat
Aug 5, 2023
- 5:00 PM
|
||||
725 · Bogdan Golovko | ||||
Course of play | ||||
28' | 1:0 | |||
1:1 | 50' | |||
59' | 2:1 | |||
2:2 | 81' | |||
Irtysh | 1:0 | Rotor | ||
Sun
Aug 6, 2023
- 1:00 PM
|
||||
2.307 · Ivan Abrosimov | ||||
Course of play | ||||
52' | 1:0 | |||
VU | 1:2 | Chaika | ||
Sun
Aug 6, 2023
- 4:00 PM
|
||||
2.870 · Yan Bobrovskiy | ||||
Course of play | ||||
14' | 1:0 | |||
36' | ||||
1:1 | 82' | |||
1:2 | 90+4' | |||
Veles | 0:0 | Ufa | ||
Sun
Aug 6, 2023
- 5:00 PM
|
||||
321 · Yuri Karpov |
Bryans | 1:0 | S.Kost | ||
Sun
Aug 6, 2023
- 5:00 PM
|
||||
2.512 · Kirill Silantjev | ||||
Course of play | ||||
83' | 1:0 | |||
Krasn2 | 2:2 | Murom | ||
Sun
Aug 6, 2023
- 6:00 PM
|
||||
1.235 · Inal Tanashev | ||||
Course of play | ||||
20' | 1:0 | |||
1:1 | 34' | |||
53' | 2:1 | |||
2:2 | 77' | |||
Table 2. Division A (Phase 1) 23/24
# | Club | Matches | +/- | Pts | |
---|---|---|---|---|---|
1 | Irtysh Omsk | 4 | 5 | 10 | |
2 | Chaika Pes. | 4 | 2 | 8 | |
3 | Volga Uljanovsk | 4 | 0 | 6 | |
4 | Veles Moscow | 4 | 0 | 5 | |
5 | Krasnodar 2 | 4 | 0 | 4 | |
6 | S. Kostroma | 4 | -1 | 4 | |
7 | Dinamo Bryansk | 4 | -1 | 4 | |
8 | Ufa | 4 | -1 | 3 | |
9 | Rotor Volgograd | 4 | -1 | 3 | |
10 | Murom | 4 | -3 | 3 |
Table 2. Division A (Phase 1) 23/24
# | Club | Matches | +/- | Pts | |
---|---|---|---|---|---|
1 | Novosibirsk | 4 | 3 | 10 | |
2 | Avangard Kursk | 4 | 5 | 9 | |
3 | Rodina 2 Moscow | 4 | 1 | 9 | |
4 | Amkar Perm | 4 | 2 | 7 | |
5 | Tekstilshchik | 4 | -3 | 5 | |
6 | Forte Taganrog | 4 | -1 | 4 | |
7 | M. Lipetsk | 4 | -3 | 4 | |
8 | Salyut Belgorod | 4 | 0 | 3 | |
9 | Chertanovo | 4 | -2 | 3 | |
10 | Chelyabinsk | 4 | -2 | 2 |
Who do you want to win?
In this match you stick with...