Second League Division B Gruppe 2 (-2023)
Russia
League level:
Third Tier
- Number of teams: 18 teams
- Players: 420
- Foreigners: 3 Players 0.7%
- ø-Market value: €15k
- ø-Age: 22.2
Matchday 19 14/15
This page provides an overview of all matches on the selected matchday, with all relevant information for before, during (live) and after the match. The column on the right displays the table and the goalscorer list for the competition at that point in time.
(14.) Kolomn | 2:4 | Dnepr (12.) | ||
Tue
Nov 4, 2014
- 1:00 PM
|
||||
1.000 · Vasili Tikhonov | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 10' | |||
0:2 | 14' | |||
0:3 | 23' | |||
0:4 | 74' | |||
77' | 1:4 | |||
90+1' | 2:4 | |||
(13.) Volga | 1:2 | Sprtk2 (1.) | ||
Tue
Nov 4, 2014
- 1:00 PM
|
||||
2.000 · Ilia Trishin | ||||
Course of play | ||||
25' | 1:0 | |||
1:1 | 57' | |||
1:2 | 90+1' | |||
(7.) FK Dom | 3:4 | Saturn (5.) | ||
Tue
Nov 4, 2014
- 1:00 PM
|
||||
1.500 · Denis Shpilev | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 21' | |||
0:2 | 26' | |||
0:3 | 47' | |||
53' | 1:3 | |||
1:4 | 58' | |||
61' | 2:4 | |||
76' | 3:4 | |||
(16.) Solyar | 4:2 | Znamya (15.) | ||
Tue
Nov 4, 2014
- 2:00 PM
|
||||
700 · Artur Fedorov | ||||
Course of play | ||||
21' | 1:0 | |||
45' | 2:0 | |||
2:1 | 47' | |||
59' | 3:1 | |||
64' | 4:1 | |||
4:2 | 68' | |||
(9.) Pskov | 2:0 | Strogi (2.) | ||
Tue
Nov 4, 2014
- 3:00 PM
|
||||
900 · Ivan Saraev | ||||
Course of play | ||||
44' | 1:0 | |||
57' | 2:0 | |||
(6.) Dolgop | 1:2 | Khimki (4.) | ||
Tue
Nov 4, 2014
- 3:00 PM
|
||||
1.000 · Mikhail Belov | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 17' | |||
0:2 | 66' | |||
68' | 1:2 | |||
(11.) SpKost | 0:3 | Zenit2 (3.) | ||
Tue
Nov 4, 2014
- 4:00 PM
|
||||
500 · Artem Polyakov | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 9' | |||
0:2 | 67' | |||
0:3 | 79' | |||
(10.) Teksti | 0:0 | T.Vlad (8.) | ||
Tue
Nov 4, 2014
- 4:00 PM
|
||||
2.300 · Roman Chernov |
Table Second League Division B Gruppe 2 (-2023) 14/15
# | Club | Matches | +/- | Pts | |
---|---|---|---|---|---|
1 | Spartak 2 | 19 | 24 | 41 | |
2 | Zenit 2 S-Pb | 19 | 28 | 34 | |
3 | Strogino Moscow | 19 | 9 | 34 | |
4 | Khimki | 19 | 9 | 34 | |
5 | Saturn Ramenskoe | 19 | 6 | 33 | |
6 | FK Dolgoprudnyi | 19 | 2 | 30 | |
7 | Pskov-747 | 19 | 4 | 29 | |
8 | Domodedovo | 19 | 3 | 29 | |
9 | Torpedo Vlad. | 19 | 2 | 29 | |
10 | Tekstilshchik | 19 | 3 | 27 | |
11 | Dnepr Smolensk | 19 | -5 | 23 | |
12 | Sp. Kostroma | 19 | -5 | 21 | |
13 | Volga Tver | 19 | -11 | 18 | |
14 | Kolomna | 19 | -20 | 15 | |
15 | Solyaris Moskau | 19 | -24 | 14 | |
16 | Znamya Truda | 19 | -25 | 14 |
Who do you want to win?
In this match you stick with...