Second League Division B Gruppe 2 (-2023)
Russia
League level:
Third Tier
- Number of teams: 18 teams
- Players: 417
- Foreigners: 3 Players 0.7%
- ø-Market value: €23k
- ø-Age: 22.2
- Most valuable player: Danil Krugovoy €2.00m
Matchday 12 23/24
This page provides an overview of all matches on the selected matchday, with all relevant information for before, during (live) and after the match. The column on the right displays the table and the goalscorer list for the competition at that point in time.
(9.) Zorkiy | 1:0 | D.Vlgd (10.) | ||
Sat
Oct 7, 2023
- 1:00 PM
|
||||
212 · Emir Privalov | ||||
Course of play | ||||
23' | 1:0 | |||
(11.) Enisey | 1:1 | Tver (13.) | ||
Sun
Oct 8, 2023
- 9:00 AM
|
||||
121 · Dmitri Golov | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 6' | |||
73' | 1:1 | |||
78' | ||||
(6.) Dynamo | 4:1 | Electr (18.) | ||
Sun
Oct 8, 2023
- 12:00 PM
|
||||
57 · Stanislav Matveev | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 6' | |||
46' | 1:1 | |||
54' | 2:1 | |||
67' | 3:1 | |||
83' | 4:1 | |||
(3.) FC Irk | 0:0 | TorM 2 (17.) | ||
Sun
Oct 8, 2023
- 1:00 PM
|
||||
4.250 · Mikhail Vorobjev |
(12.) Zv.SPb | 5:1 | Znamya (8.) | ||
Sun
Oct 8, 2023
- 1:30 PM
|
||||
79 · Mikhail Taran | ||||
Course of play | ||||
10' | 1:0 | |||
37' | 2:0 | |||
42' | ||||
50' | 3:0 | |||
56' | 4:0 | |||
82' | 5:0 | |||
5:1 | 90+1' | |||
(15.) Luki-E | 2:0 | Dinamo (5.) | ||
Sun
Oct 8, 2023
- 2:00 PM
|
||||
140 · Ilya Ivanov | ||||
Course of play | ||||
43' | 1:0 | |||
52' | 2:0 | |||
(16.) T.Vlad | 1:2 | KhimD (1.) | ||
Sun
Oct 8, 2023
- 3:00 PM
|
||||
474 · Vladimir Shamara | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 65' | |||
80' | 1:1 | |||
1:2 | 90+5' | |||
(7.) B-BFU | 2:1 | D.(eL) (4.) | ||
Sun
Oct 8, 2023
- 3:00 PM
|
||||
165 · Anton Sidorin | ||||
Course of play | ||||
13' | 1:0 | |||
1:1 | 59' | |||
71' | 2:1 | |||
89' | ||||
(2.) Zenit2 | 1:3 | R-M M (14.) | ||
Sun
Oct 8, 2023
- 4:00 PM
|
||||
618 · Aleksey Fedotov | ||||
Course of play | ||||
15' | 1:0 | |||
1:1 | 39' | |||
1:2 | 47' | |||
1:3 | 90+2' | |||
Table Second League Division B Gruppe 2 (-2023) 23/24
# | Club | Matches | +/- | Pts | |
---|---|---|---|---|---|
1 | Khimik Dzer. | 12 | 14 | 31 | |
2 | Zenit 2 S-Pb | 12 | 15 | 26 | |
3 | Irkutsk | 12 | 4 | 22 | |
4 | Dynamo 2 | 12 | 5 | 21 | |
5 | Baltika-BFU | 12 | 2 | 21 | |
6 | DinSPb | 12 | 3 | 20 | |
7 | Dinamo Kirov | 12 | 5 | 19 | |
8 | Zorkiy | 12 | 2 | 19 | |
9 | Znamya Truda | 12 | -3 | 17 | |
10 | Zvezda S-Pb | 12 | 13 | 14 | |
11 | Dinamo-Vologda | 12 | -2 | 14 | |
12 | Rodina-M Moscow | 12 | -5 | 14 | |
13 | Enisey 2 | 12 | -9 | 14 | |
14 | FC Tver | 12 | -1 | 12 | |
15 | Energia V. Luki | 12 | -5 | 12 | |
16 | Torpedo Vlad. | 12 | -9 | 9 | |
17 | Torpedo 2 | 12 | -9 | 9 | |
18 | Electron | 12 | -20 | 7 |
Who do you want to win?
In this match you stick with...