Second League Division B Gruppe 2 (-2023)
Russia
League level:
Third Tier
- Number of teams: 18 teams
- Players: 417
- Foreigners: 3 Players 0.7%
- ø-Market value: €23k
- ø-Age: 22.2
- Most valuable player: Danil Krugovoy €2.00m
Matchday 8 23/24
This page provides an overview of all matches on the selected matchday, with all relevant information for before, during (live) and after the match. The column on the right displays the table and the goalscorer list for the competition at that point in time.
(12.) Znamya | 4:1 | R-M M (9.) | ||
Fri
Sep 8, 2023
- 5:00 PM
|
||||
230 · Ilya Ivanov | ||||
Course of play | ||||
26' | 1:0 | |||
32' | 2:0 | |||
68' | 3:0 | |||
3:1 | 74' | |||
79' | 4:1 | |||
(13.) Enisey | 2:4 | KhimD (2.) | ||
Sat
Sep 9, 2023
- 9:00 AM
|
||||
177 · Artem Petrenko | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 3' | |||
0:2 | 17' | |||
45' | 1:2 | |||
1:3 | 59' | |||
63' | 2:3 | |||
2:4 | 80' | |||
(1.) Zenit2 | 2:0 | D.Vlgd (7.) | ||
Sat
Sep 9, 2023
- 1:00 PM
|
||||
426 · Vitaly Moldovan | ||||
Course of play | ||||
45+1' | 1:0 | |||
70' | 2:0 | |||
(10.) Dynamo | 2:1 | Dinamo (3.) | ||
Sat
Sep 9, 2023
- 1:00 PM
|
||||
70 · Anton Anopa | ||||
Course of play | ||||
8' | 1:0 | |||
34' | 2:0 | |||
2:1 | 70' | |||
(17.) Electr | 0:3 | TorM 2 (14.) | ||
Sat
Sep 9, 2023
- 1:00 PM
|
||||
507 · Nikita Novikov | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 65' | |||
0:2 | 68' | |||
0:3 | 88' | |||
(5.) FC Irk | 2:1 | D.(eL) (4.) | ||
Sat
Sep 9, 2023
- 1:00 PM
|
||||
4.300 · Vitali Evdokimov | ||||
Course of play | ||||
50' | 1:0 | |||
59' | 2:0 | |||
2:1 | 70' | |||
90+8' | ||||
(15.) Zv.SPb | 0:1 | Tver (16.) | ||
Sat
Sep 9, 2023
- 1:15 PM
|
||||
91 · Vera Opeykina | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 8' | |||
32' | ||||
(8.) Luki-E | 2:3 | Zorkiy (11.) | ||
Sat
Sep 9, 2023
- 2:00 PM
|
||||
230 · Yuri Karpov | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 17' | |||
0:2 | 41' | |||
0:3 | 71' | |||
84' | 1:3 | |||
85' | 2:3 | |||
(18.) T.Vlad | 1:3 | B-BFU (6.) | ||
Sat
Sep 9, 2023
- 5:00 PM
|
||||
638 · Aleksandr Anufriev | ||||
Course of play | ||||
2' | 1:0 | |||
1:1 | 14' | |||
1:2 | 19' | |||
1:3 | 31' | |||
38' | ||||
Table Second League Division B Gruppe 2 (-2023) 23/24
# | Club | Matches | +/- | Pts | |
---|---|---|---|---|---|
1 | Zenit 2 S-Pb | 8 | 17 | 22 | |
2 | Khimik Dzer. | 8 | 11 | 22 | |
3 | Dinamo Kirov | 8 | 10 | 18 | |
4 | Irkutsk | 8 | 4 | 17 | |
5 | Baltika-BFU | 8 | 6 | 15 | |
6 | DinSPb | 8 | 3 | 14 | |
7 | Dynamo 2 | 8 | 0 | 11 | |
8 | Zorkiy | 8 | 0 | 11 | |
9 | Znamya Truda | 8 | -1 | 11 | |
10 | Dinamo-Vologda | 8 | -1 | 10 | |
11 | Energia V. Luki | 8 | -3 | 9 | |
12 | Rodina-M Moscow | 8 | -6 | 9 | |
13 | Torpedo 2 | 8 | -5 | 8 | |
14 | FC Tver | 8 | -2 | 7 | |
15 | Enisey 2 | 8 | -11 | 6 | |
16 | Zvezda S-Pb | 8 | -3 | 4 | |
17 | Electron | 8 | -9 | 4 | |
18 | Torpedo Vlad. | 8 | -10 | 4 |
Who do you want to win?
In this match you stick with...