Second League Division B Gruppe 3 (-2023)
Russia
League level:
Third Tier
- Number of teams: 18 teams
- Players: 431
- Foreigners: 3 Players 0.7%
- ø-Market value: €8k
- ø-Age: 22.2
Matchday 27 13/14
This page provides an overview of all matches on the selected matchday, with all relevant information for before, during (live) and after the match. The column on the right displays the table and the goalscorer list for the competition at that point in time.
(15.) Metall | 0:3 | FK Tam (16.) | ||
Mon
May 19, 2014
- 12:00 PM
|
(7.) Metall | 1:1 | Sprtk2 (5.) | ||
Mon
May 19, 2014
- 4:00 PM
|
||||
3.000 · Vladimir Moskalev | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 12' | |||
24' | 1:1 | |||
(14.) Liski | 3:1 | Bryans (4.) | ||
Mon
May 19, 2014
- 4:00 PM
|
||||
1.700 · Denis Shpilev | ||||
Course of play | ||||
5' | 1:0 | |||
1:1 | 47' | |||
48' | 2:1 | |||
81' | 3:1 | |||
(13.) Metall | 1:2 | AVGD (11.) | ||
Mon
May 19, 2014
- 4:00 PM
|
||||
1.200 · Yuriy Aponasenko | ||||
Course of play | ||||
45' | 1:0 | |||
1:1 | 60' | |||
1:2 | 90+1' | |||
(10.) ZvRyaz | 0:0 | Fakel (2.) | ||
Mon
May 19, 2014
- 4:30 PM
|
||||
1.500 · Anton Frolov |
(8.) Kaluga | 2:1 | FK Ore (12.) | ||
Mon
May 19, 2014
- 4:30 PM
|
||||
1.500 · Aleksey Sukhoy | ||||
Course of play | ||||
43' | 1:0 | |||
1:1 | 79' | |||
88' | 2:1 | |||
(6.) FK Pod | 1:2 | Vityaz (3.) | ||
Mon
May 19, 2014
- 5:00 PM
|
||||
500 · Vladimir Seldyakov | ||||
Course of play | ||||
30' | ||||
0:1 | 65' | |||
0:2 | 70' | |||
89' | 1:2 | |||
(1.) Sokol | 2:1 | Zenit (9.) | ||
Mon
May 19, 2014
- 5:00 PM
|
||||
8.000 · Sergey Kulikov | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 37' | |||
55' | 1:1 | |||
75' | 2:1 | |||
Table Second League Division B Gruppe 3 (-2023) 13/14
# | Club | Matches | +/- | Pts | |
---|---|---|---|---|---|
1 | Sokol Saratov | 27 | 36 | 65 | |
2 | Fakel Voronezh | 27 | 24 | 54 | |
3 | Vityaz Podolsk | 27 | 16 | 54 | |
4 | Dinamo Bryansk | 27 | 2 | 42 | |
5 | FK Kaluga | 27 | 7 | 41 | |
6 | Spartak 2 | 27 | 15 | 41 | |
7 | Met. Lipetsk | 27 | 4 | 40 | |
8 | FK Podolje | 27 | -7 | 39 | |
9 | Avangard Kursk | 27 | -8 | 33 | |
10 | Zvezda Ryazan | 27 | -5 | 32 | |
11 | Zenit Penza | 27 | -3 | 31 | |
12 | Orel | 27 | -7 | 29 | |
13 | Loko Liski | 27 | -10 | 26 | |
14 | Metallurg Vyksa | 27 | -17 | 24 | |
15 | Tambov | 27 | -12 | 22 | |
16 | M-O Oskol | 27 | -35 | 19 |
Who do you want to win?
In this match you stick with...