To use this site, please enable Javascript.

Matches Nov 13, 1999

Qualifying Round 1st leg Scotland Scotland 0:2 England England
  Israel Israel 0:5 Denmark Denmark
  Slovenia Slovenia 2:1 Ukraine Ukraine
  Ireland Republic of Ireland 1:1 Turkey Turkey
Greece Greece 2:0 Nigeria Nigeria
  Italy Italy 1:3 Belgium Belgium
  Spain Spain 0:0 Brazil Brazil
  Netherlands Netherlands 1:1 Czech Republic Czech Republic
  Gabon Gabon 0:0 Republic of the Congo Congo
  Chad Chad 1:0 Equatorial Guinea Equat. Guinea
  France France 3:0 Croatia Croatia
matchday 20 A. Lustenau SC Austria Lustenau 0:0 Grazer AK 1902 Grazer AK 1902
 
SV Ried SV Ried 1:0 Rapid Vienna Rapid Vienna
 
Sturm Graz SK Sturm Graz 3:1 Schwarz-Weiß Bregenz Bregenz
matchday 13 Red Star Red Star Belgrade 1:0 FK Cukaricki Cukaricki
  Haladás Szombathelyi Haladás 0:1 Újpest FC Újpest FC
  ETO FC Győr ETO FC Győr 2:3 MTK Budapest MTK Budapest
  Zalaegerszeg Zalaegerszegi TE FC 1:0 Nyíregyháza Spartacus Nyíregyháza
  Szeged LC Szeged LC 1:4 Tatabányai SC Tatabánya
  Vác Vác FC 1:1 Dunaujvaros FC Dunaujvaros FC
  Ferencváros Ferencvárosi TC 1:2 BFC Siófok BFC Siófok
matchday 35 Oita Trinita Oita Trinita 3:2 Sagan Tosu Sagan Tosu
matchday 10 Goldi Goldi Club 0:2 El Ahly Cairo El Ahly
  Dina Farms Dina Farms 2:1 Aluminium Nag Hamadi A. Nag Hamadi
matchday 21
Vienna First Vienna FC 4:1 FC Kärnten FC Kärnten
 
WSG Tirol WSG Tirol 0:3 SKN St. Pölten SKN St. Pölten
Second Round FC Mendrisio FC Mendrisio 1:5 FC Basel 1893 FC Basel
  FC Altstetten FC Altstetten Zürich 0:2 FC Lugano FC Lugano
  FC Serrières FC Serrières NE 1:2 FC Thun FC Thun
  FC Grenchen FC Grenchen 15 0:4 FC Lausanne-Sport Lausanne-Sport
  Etoile Carouge Etoile Carouge FC 3:0 SR Delémont SR Delémont
Round of 16 Loko Moscow Lokomotiv Moscow 2:1 Baltika Kaliningrad Baltika
  M. Lipetsk Metallurg Lipetsk 4:0 Dinamo Stavropol Din. Stavropol
  Uralan Uralan Elista 3:0 Fakel Voronezh Fakel Voronezh
  Anzhi Anzhi Makhachkala 2:0 Soyuz-Gazprom Izhevsk Soyuz-Gazprom
  CSKA Moscow CSKA Moscow 3:0 Spartak-Chukotka Moskau Sp.-Chukotka
matchday 10 AS Lodigiani AS Lodigiani 1:1 Ascoli Calcio Ascoli
matchday 14 CD Leganés CD Leganés 3:1 SD Eibar SD Eibar
  CD Logroñés CD Logroñés (liq.) 1:0 UE Lleida (liq.) UE Lleida
  Recr. Huelva Recreativo Huelva 2:0 CD Tenerife CD Tenerife
matchday 15 Stockerau SV Stockerau 1:0 SV Rohrbach SV Rohrbach
  Baumgarten ASK Baumgarten 2:4 SV Mattersburg SV Mattersburg
  Deutschkreutz FC Deutschkreutz 2:0 SV Würmla Würmla
matchday 14 Vevey United FC Vevey United 1:2 Meyrin FC Meyrin FC
  FC Renens FC Renens 1:3 FC Visp FC Visp
  Lancy FC Lancy FC 1:0 US Terre Sainte US Terre Sainte
  CS Chênois CS Chênois 4:0 FC Bex FC Bex
  FC Wangen b. O. FC Wangen bei Olten 1:0 FC Münsingen FC Münsingen
  Stade-Payerne FC Stade-Payerne 0:1 FC La Chaux-de-Fonds Chaux-de-Fonds
  Küssnacht a/R FC Küssnacht a/R 1:2 Zug 94 Zug 94
matchday 13 Post SV Wien Post SV Wien 2:3 SC Ostbahn XI Ostbahn XI
  1210 Wien FV 1210 Wien 1:1 Gersthofer SV Gersthof
  FC Stadlau FC Stadlau 5:0 SV Dinamo Helfort 15 Young Stars Helfort
  PSV TfW PSV Team für Wien 3:1 SK Rapid Wien II Rapid Wien II
matchday 1 Güssing SV Güssing 0:3 SV Kukmirn Kukmirn
semi-finals deciders D.C. United D.C. United 4:0 Columbus Crew SC Columbus Crew
Qualifying Round 1st leg Russia U21 Russia U21 0:1 Slovakia U21 Slovakia U21
Group A New Zealand U17 New Zealand U17 0:5 Uruguay U17 Uruguay U17
  USA U17 United States U17 1:1 Poland U17 Poland U17
Group B Spain U17 Spain U17 6:0 Thailand U17 Thailand U17
  Ghana U17 Ghana U17 4:0 Mexico U17 Mexico U17
matchday 19 Nuremberg II 1.FC Nuremberg II 1:1 SpVgg Ansbach SpVgg Ansbach
  FC Kempten FC Kempten 0:3 SC Weismain SC Weismain
  SpVgg Weiden SpVgg SV Weiden 3:1 FC Memmingen FC Memmingen
  Schwaben Augsb. Schwaben Augsburg 1:2 SpVgg Stegaurach Stegaurach
  SpVgg Landshut SpVgg Landshut 0:1 SSV Jahn Regensburg Jahn Regensburg
  1.FC Passau 1.FC Passau 1:3 FC Starnberg FC Starnberg
  Würzburger FV Würzburger FV 1:2 SpVgg Bayern Hof Bayern Hof
matchday 14 TuS Felde TuS Felde 6:3 TuS Hoisdorf TuS Hoisdorf
  Eichholzer SV Eichholzer SV 1:5 SV Lurup SV Lurup
  TSV Pansdorf TSV Pansdorf 1:1 TSV Altenholz TSV Altenholz
  Rotenburger SV Rotenburger SV 1:0 MTV Wolfenbüttel Wolfenbüttel
  SVG Einbeck SVG Einbeck 0:3 Kickers Emden Kickers Emden
matchday 12 Greifswalder SC Greifswalder SC 5:2 Brandenburger SC Süd Brandenburg. SC
  Optik Rathenow FSV Optik Rathenow 0:1 Köpenicker FC Köpenicker FC
  Füchse Berlin Reinickendorfer Füchse 0:0 FC Schönberg 95 FC Schönberg 95
  Bischofswerda Bischofswerdaer FV 08 2:2 FC Erfurt-Nord FC Erfurt-Nord
  E. Cottbus II FC Energie Cottbus II 0:3 Hoyerswerdaer FC FC Hoyerswerda
  Borea Dresden SC Borea Dresden 0:0 VfB Zittau VfB Zittau
  1.SV Gera 1.SV Gera 0:5 1.Suhler SV 1.Suhler SV
  Schott Jena SV Schott Jena 2:1 VfB Fortuna Chemnitz Fort. Chemnitz
  Bornaer SV Bornaer SV 1:1 Fortuna Magdeburg Fort. Magdeburg
  Anhalt Dessau FC Anhalt Dessau 1:2 VfB Leipzig II VfB Leipzig II
matchday 15 1.FC Köln II 1.FC Köln II 2:3 Wuppertaler SV Wuppertaler SV
matchday 17 Germania Horbach Germania Horbach 3:0 SV Viktoria Aschaffenburg Aschaffenburg
  VfB Gießen VfB Gießen 4:2 SV 1915 Jügesheim SV Jügesheim
  K. Offenbach II Kickers Offenbach II 1:1 FSC Lohfelden FSC Lohfelden
  Neukirchen/Röll SG Neukirchen/Röllshausen 2:0 FV Bad Vilbel FV Bad Vilbel
  KSV Baunatal KSV Baunatal 3:3 SG 01 Hoechst SG 01 Hoechst
  Bad Hersfeld SVA Bad Hersfeld 2:2 VfB Marburg VfB Marburg
  FC Ederbergland FC Ederbergland 2:2 SV Bernbach SV Bernbach
  Hamm/Sieg VfL Hamm/Sieg 2:3 Borussia Neunkirchen B. Neunkirchen
  Saarbrücken II 1.FC Saarbrücken II 2:1 TuS Mayen TuS Mayen
  RW Hasborn SV Rot-Weiß Hasborn 0:0 Hassia Bingen Hassia Bingen
  TuS Koblenz TuS Koblenz 1:1 SC Hauenstein SC Hauenstein
  Pfeddersheim TSG Pfeddersheim 0:0 1.FSV Mainz 05 II FSV Mainz 05 II
  SV Prüm SV Prüm 1920 0:2 Sportfreunde Eisbachtal SF Eisbachtal
  SpVgg Wirges SpVgg EGC Wirges 1:1 SC Halberg Brebach Halberg Brebach
  FC 08 Homburg FC 08 Homburg 2:0 SG 06 Betzdorf SG Betzdorf
matchday 13 SG Kirchheim SG HD-Kirchheim 2:2 Bahlinger SC Bahlinger SC
  1.FC Pforzheim 1.FC Pforzheim 2:0 FV Biberach/Riß FV Biberach
  FV Ravensburg FV Ravensburg 1:3 SV Sandhausen SV Sandhausen
  VfL Kirchheim VfL Kirchheim 1:1 SC Freiburg II SC Freiburg II
  SV Bonlanden SV Bonlanden 0:0 FV Lauda FV Lauda
  SpVgg Au/Iller SpVgg Au/Iller 1:0 FC Denzlingen FC Denzlingen
  FC 04 Singen FC 04 Singen 1:2 SpVgg 07 Ludwigsburg Ludwigsburg 07
matchday 16 Göttingen 05 1.SC Göttingen 05 0:1 SV Wilhelmshaven Wilhelmshaven
  Hamburger SV II Hamburger SV II 1:0 Holstein Kiel Holstein Kiel
 
SV Meppen SV Meppen 0:0 VfB Lübeck VfB Lübeck
matchday 14 VfB Leipzig VfB Leipzig 2:3 1.FC Union Berlin Union Berlin
  BFC Dynamo BFC Dynamo 1:3 SV Babelsberg 03 Babelsberg 03
  Hertha BSC II Hertha BSC II 1:1 FC Sachsen Leipzig Sachsen Leipzig
 
FSV Zwickau FSV Zwickau 1:1 1.FC Lok Stendal Lok Stendal
  Dresdner SC Dresdner SC 3:1 FC Eisenhüttenstadt E'hüttenstadt
  VfL Halle 96 VfL Halle 1896 1:3 SG Dynamo Dresden Dynamo Dresden
 
Rot-Weiß Erfurt Rot-Weiß Erfurt 1:0 VFC Plauen VFC Plauen
  TeBe II Tennis Borussia Berlin II 3:1 FC Carl Zeiss Jena Carl Zeiss Jena
matchday 17 SSV Reutlingen SSV Reutlingen 05 1:1 SG Quelle Fürth Quelle Fürth
  SV Lohhof SV Lohhof 0:2 SV Wacker Burghausen W. Burghausen
  Stuttgart II VfB Stuttgart II 0:0 FSV Frankfurt FSV Frankfurt
  Schweinfurt 05 1.FC Schweinfurt 05 2:0 FC Augsburg FC Augsburg
 
Wehen Wiesbaden SV Wehen Wiesbaden 0:2 Karlsruher SC II Karlsruhe II
  SV Elversberg SV 07 Elversberg 0:5 1.FC Saarbrücken Saarbrücken

Select date

Player birthdays

Coach birthdays