To use this site, please enable Javascript.

Matches Oct 3, 2020

matchday 3
E. Frankfurt Eintracht Frankfurt 2:1 TSG 1899 Hoffenheim TSG Hoffenheim
 
1. FC Köln 1. FC Köln 1:3 Borussia Mönchengladbach Bor. M'gladbach
 
Werder Bremen SV Werder Bremen 1:0 Arminia Bielefeld Arm. Bielefeld
 
Bor. Dortmund Borussia Dortmund 4:0 SC Freiburg SC Freiburg
 
VfB Stuttgart VfB Stuttgart 1:1 Bayer 04 Leverkusen Bay. Leverkusen
 
RB Leipzig RB Leipzig 4:0 FC Schalke 04 FC Schalke 04
 
Hannover 96 Hannover 96 4:1 Eintracht Braunschweig E. Braunschweig
 
Jahn Regensburg SSV Jahn Regensburg 1:0 Karlsruher SC Karlsruher SC
 
1.FC Heidenheim 1.FC Heidenheim 1846 0:0 SC Paderborn 07 SC Paderborn
 
SV Meppen SV Meppen 1:2 SC Verl SC Verl
 
Waldh. Mannheim SV Waldhof Mannheim 4:4 Türkgücü München Türkgücü Münch.
 
1.FC Magdeburg 1.FC Magdeburg 0:2 FC Viktoria Köln Viktoria Köln
 
VfB Lübeck VfB Lübeck 1:1 MSV Duisburg MSV Duisburg
 
FSV Zwickau FSV Zwickau 1:2 TSV 1860 Munich 1860 Munich
 
FC Ingolstadt FC Ingolstadt 04 0:1 SpVgg Unterhaching Unterhaching
matchday 13 Grêmio Grêmio Foot-Ball Porto Alegrense 1:1 Sport Club Internacional Internacional
  CRB Clube de Regatas Brasil (AL) 3:1 Avaí Futebol Clube (SC) Avaí FC
  Operário-PR Operário Ferroviário Esporte Clube (PR) 1:1 Esporte Clube Vitória EC Vitória
  Botafogo-SP Botafogo Futebol Clube (SP) 1:0 Paraná Clube Paraná
  América-MG América Futebol Clube (MG) 0:0 Guarani Futebol Clube (SP) Guarani
  Náutico Clube Náutico Capibaribe 0:1 Associação Desportiva Confiança (SE) Confiança-SE
  Brasil-RS Grêmio Esportivo Brasil (RS) 0:1 Associação Chapecoense de Futebol Chapecoense
  Sampaio Corrêa Sampaio Corrêa Futebol Clube (MA) 1:0 Centro Sportivo Alagoano (AL) CSA
Group A Treze FC Treze Futebol Clube (PB) 2:0 Botafogo Futebol Clube (PB) Botafogo
  Manaus FC Manaus Futebol Clube 1:0 Sociedade Imperatriz de Desportos (MA) Imperatriz-MA
Group B Ituano Ituano Futebol Clube (SP) 0:0 Esporte Clube São Bento (SP) São Bento (SP)
  EC São José Esporte Clube São José (RS) 2:0 Ypiranga Futebol Clube (RS) Ypiranga-RS
Group 2 Moto Club MA Moto Club de São Luís (MA) 2:0 River Atlético Clube (PI) River-PI
  Baré EC Baré Esporte Clube 2:3 Sinop FC (MT) Sinop FC
  Sociedade Esportiva Juventude (MA) Sociedade Esportiva Juventude (MA) 1:2 Associacao Atlética de Altos (PI) AA Altos
Group 3 América-RN América Futebol Clube (RN) 3:1 Afogados da Ingazeira Afogados FC
  Salgueiro Salgueiro Atlético Clube (PE) 0:0 Globo Futebol Clube (RN) Globo FC
Group 4 Jacyobá AC Jacyobá Atlético Clube (AL) 2:2 Associação Olímpica de Itabaiana (SE) Itabaiana-SE
  Coruripe Associação Atlética Coruripe (AL) 1:0 Associação Desportiva Freipaulistano Freipaulistano
Group 5 Vitória-ES Vitória Futebol Clube (ES) 2:1 CE Operário Várzea-Grandense (MT) Operário-MT
  Águia Negra Esporte Clube Águia Negra (MS) 1:1 Goiânia Esporte Clube (GO) Goiânia EC
Group 6 SE Gama Sociedade Esportiva do Gama (DF) 5:0 Associação Atlética Caldense (MG) AA Caldense
Group 7 AA Portuguesa AA Portuguesa (RJ) 3:1 Nacional Atlético Clube (PR) Nacional-PR
  Bangu-RJ Bangu Atlético Clube (RJ) 2:2 Associação Desportiva Cabofriense (RJ) Cabofriense
Group 8 Tubarão-SC Clube Atlético Tubarão (SC) 3:0 AD São Caetano (SP) São Caetano
  Marcílio Dias Clube Náutico Marcílio Dias (SC) 0:0 Grêmio Novorizontino (SP) Novorizontino
matchday 4
Chelsea Chelsea FC 4:0 Crystal Palace Crystal Palace
 
Everton Everton FC 4:2 Brighton & Hove Albion Brighton
  Leeds Leeds United 1:1 Manchester City Man City
  Newcastle Newcastle United 3:1 Burnley FC Burnley
matchday 5 Real Valladolid Real Valladolid CF 1:2 SD Eibar SD Eibar
 
Atlético Madrid Atlético Madrid 0:0 Villarreal CF Villarreal
  Real Sociedad Real Sociedad 3:0 Getafe CF Getafe
  Elche CF Elche CF 0:0 SD Huesca SD Huesca
 
Valencia Valencia CF 0:2 Real Betis Balompié Real Betis
matchday 3 Sassuolo US Sassuolo 4:1 FC Crotone Crotone
  Udinese Calcio Udinese Calcio 0:1 AS Roma AS Roma
matchday 6 Lens RC Lens 2:0 AS Saint-Étienne Saint-Étienne
  OGC Nice OGC Nice 2:1 FC Nantes FC Nantes
matchday 5 DOVO VV DOVO Veenendaal 3:2 VV Staphorst Staphorst
  ODIN '59 ODIN '59 Heemskerk 3:2 DVS '33 Ermelo DVS '33
  SteDoCo VV SteDoCo 1:3 Excelsior '31 Rijssen Excelsior '31
  Barendrecht BVV Barendrecht postponed Harkemase Boys Harkemase Boys
  VVOG VVOG Harderwijk 0:2 Sportlust '46 Sportlust '46
  HSV Hoek HSV Hoek 3:5 Ajax Amateurs Ajax Amateurs
  Sparta Nijkerk Sparta Nijkerk 1:0 VV Goes VV Goes
  VVSB VVSB Noordwijkerhout postponed VV Ter Leede Ter Leede
  FC Lisse FC Lisse postponed ACV Assen ACV Assen
matchday 4
Wolfsberger AC Wolfsberger AC 2:4 SKN St. Pölten SKN St. Pölten
 
Admira Wacker FC Admira Wacker Mödling 3:1 SV Ried SV Ried
 
WSG Tirol WSG Tirol 0:2 Austria Vienna Austria Vienna
matchday 10 Ufa FK Ufa 0:0 Rotor Volgograd Rotor Volgograd
  Tambov PFK Tambov 1:1 Arsenal Tula Arsenal Tula
  Ural Ural Yekaterinburg 0:2 CSKA Moscow CSKA Moscow
  Spartak Moscow Spartak Moscow 1:1 Zenit St. Petersburg Zenit S-Pb
matchday 3 Ak.Spartak U16 Akademia Spartak Moskau U16 6:2 Akademia ZSKA Moskau U16 Ak.ZSKA U16
  Krasnodar U16 Akademia FK Krasnodar U16 2:0 Akademia Chertanovo Moskau U16 Ak.Cherta U16
  Ak. Rubin U16 Akademia Rubin Kazan U16 2:3 DYuSSh Strogino Moskau U16 Strogino U16
  Ak.Loko U16 Akademia Lokomotiv Moskau U16 3:0 Akademia FK Rostov U16 FK Rostov U16
  UOR-5 U16 Master-Saturn Egorjevsk U16 0:1 SShOR Zenit St. Petersburg U16 SShOR Zenit U16
  FShM U16 FShM Moskau U16 1:2 Akademia Dinamo Moskau U16 Ak. Dinamo U16
  Ak. Zenit U16 Akademia Zenit St. Petersburg U16 6:0 Y. Konoplev Football Akademia U16 Konoplev U16
  FShM Moskau FShM Moskau 5:2 Akademia Dynamo Moscow Akademia Dynamo
  UOR-5 U17 Master-Saturn Egorjevsk U17 0:0 SShOR Zenit St. Petersburg SShOR Zenit
  Akademia FCSM Akademia Spartak Moscow 2:3 Akademia CSKA Moscow Akademia CSKA
  Akad. Krasnodar Akademia FK Krasnodar 1:0 Akademia Chertanovo Moscow Akad Chertanovo
  Akademia Loko Akademia Lokomotiv Moskau 3:0 FK Rostov Academy Akademia Rostov
  Akademia Zenit Akademia Zenit St. Petersburg 3:2 Y. Konoplev Football Academy U17 Ak.Konoplev U17
  Akademia Rubin Akademia Rubin Kazan 1:1 DYuSSh Strogino Moskau DYuSSh Strogino
matchday 5 Khimki II FK Khimki II 0:3 Rubin Kazan II Rubin Kazan II
  Strogino II Strogino Moskau II 1:4 Zenit St. Petersburg II Zenit II
  Chertanovo II Chertanovo Moskau II 3:4 FK Tambov II FK Tambov II
  FK Sochi II FK Sochi II 1:1 Dynamo Moscow II Dynamo M II
  Rotor Vg. II Rotor Volgograd II 1:3 Spartak Moskow II Spartak II
  CSKA Moscow II CSKA Moscow II 3:0 Y. Konoplev Football Academy Ak. Y. Konoplev
  Loko Moscow II Lokomotiv Moscow II 1:0 Master-Saturn Egorjevsk Master-Saturn
matchday 6 Sepsi OSK Sepsi OSK Sf. Gheorghe 1:0 ACSC FC Arges FC Arges
  Astra Giurgiu Astra Giurgiu 2:3 FC Voluntari FC Voluntari
  FCSB FCSB 3:2 FC Dinamo Dinamo
matchday 3
Lausanne-Sport FC Lausanne-Sport 4:0 FC Zürich FC Zürich
 
FC Lugano FC Lugano 2:2 FC Sion FC Sion
matchday 5 Rijnvogels FC Rijnvogels 0:2 CVV de Jodan Boys Jodan Boys
  VV Rijsoord VV Rijsoord 2:30 PM VV Capelle VV Capelle
  Achilles Veen Achilles Veen 4:1 DHSC Utrecht DHSC Utrecht
  sv ARC ARC Alphen aan den Rijn 0:0 FC 's-Gravenzande Gravenzande
  Achilles '29 Achilles '29 2:30 PM VV Zwaluwen Vlaardingen Zwaluwen
  Scherpenzeel VV Scherpenzeel 2:30 PM SV Poortugaal SV Poortugaal
  Spijkenisse VV Spijkenisse 2:30 PM VV Duno Doorwerth VV Duno
  SC Feyenoord SC Feyenoord Rotterdam 5:0 VV Smitshoek Smitshoek
matchday 4 Vitesse Vitesse Arnhem 3:0 Heracles Almelo Heracles Almelo
  VVV-Venlo VVV-Venlo 1:2 ADO Den Haag ADO Den Haag
  Twente FC Twente Enschede FC 1:1 FC Emmen FC Emmen
  Y. Malatyaspor Yeni Malatyaspor 1:0 Antalyaspor Antalyaspor
  BB Erzurumspor Büyüksehir Belediye Erzurumspor 0:0 Caykur Rizespor C. Rizespor
 
Basaksehir Istanbul Basaksehir FK 0:0 Göztepe Göztepe
 
Fenerbahce Fenerbahce SK 2:1 Fatih Karagümrük Karagümrük
matchday 5 Noordscheschut VV Noordscheschut 1:3 VV DETO Twenterand DETO
  VV Eemdijk VV Eemdijk 2:0 AZSV Aalten AZSV Aalten
  Genemuiden SC Genemuiden 5:2 Flevo Boys Emmeloord Flevo Boys
  Buitenpost VV Buitenpost 1:5 NSC Nijkerk NSC Nijkerk
  RKAV Volendam RKAV Volendam 1:0 VV Berkum Berkum
  ONS Sneek ONS Sneek 0:2 HZVV Hoogeveen HZVV Hoogeveen
  De Dijk ASV De Dijk 0:2 AVV Swift Swift
  SV Urk SV Urk 0:2 SDC Putten SDC Putten
  Alcides MVV Alcides 2:1 Be Quick 1887 Be Quick 1887
  LONGA '30 LONGA '30 2:1 Alphense Boys Alphense Boys
  SK Dnipro-1 SK Dnipro-1 2:2 Vorskla Poltava Vorskla Poltava
  Rukh Lviv Rukh Lviv 0:0 PFK Lviv PFK Lviv
  Ingulets Ingulets Petrove 1:1 FK Minaj FK Minaj
matchday 4 Panetolikos Panetolikos GFS 1:1 Asteras Tripolis Asteras Tripoli
  PAO U19 Panathinaikos Athens U19 2:2 Aris Thessaloniki U19 Aris U19
  Atromitos U19 Atromitos Athens U19 0:0 AEK Athens U19 AEK Athens U19
  Apollon U19 Apollon Smyrnis U19 1:3 AE Larisa U19 AE Larisa U19
matchday 3 AFC Tubize AFC Tubize 5:0 Royal Excelsior Virton RE Virton
  RE Durbuy Royale Entente Durbuy 1:5 RRC Hamoir RRC Hamoir
  La Louvière RAAL La Louvière 7:0 RS Waremmien FC Waremme
matchday 8 Waasl.-Beveren Waasland-Beveren 1:1 KRC Genk KRC Genk
  KAS Eupen KAS Eupen 1:2 Cercle Brugge Cercle Brugge
  OH Leuven Oud-Heverlee Leuven 2:1 SV Zulte Waregem Zulte Waregem
  Sint-Truiden Sint-Truidense VV 0:0 KV Kortrijk KV Kortrijk
matchday 2 KFC Mandel Utd. KFC Mandel United 5:0 KSV Roeselare KSV Roeselare
  KSK Heist KSK Heist 1:0 Olympic Club Charleroi Farciennes Olym. Charleroi
matchday 3 FC Gullegem FC Gullegem 0:2 KFC Sparta Petegem Sparta Petegem
  Zwevezele SKV Zwevezele 1:1 Racing Harelbeke KRC Harelbeke
  KSK Ronse KSK Ronse 1:1 KSV Oudenaarde KSV Oudenaarde
  Lokeren-Temse KSC Lokeren-Temse 1:0 KFC Merelbeke Merelbeke
  KRC Gent KRC Gent 2:2 SC Dikkelvenne Dikkelvenne
  SK Londerzeel SK Londerzeel 2:1 Hoogstraten VV Hoogstraten VV
  City Pirates KSC City Pirates 2:5 Bocholt VV Bocholt VV
matchday 6 SFC Opava Slezsky FC Opava 2:1 FK Teplice FK Teplice
  Mladá Boleslav FK Mladá Boleslav 2:2 SK Dynamo Ceske Budejovice C. Budejovice
  Zbrojovka Brno FC Zbrojovka Brno 0:2 MFK Karvina MFK Karvina
  Sparta Prague AC Sparta Prague 2:1 FK Jablonec FK Jablonec
matchday 12 Teleoptik U17 FK Teleoptik Zemun U17 5:3 OFK Vrsac U17 Vrsac U17
  Graficar U17 Graficar Belgrad U17 3:0 FK Apolon 4 Kragujevac U17 Apolon 4 U17
  Cukaricki U17 FK Cukaricki U17 4:1 FK Napredak Krusevac U17 Napredak U17
  Lucani U17 FK Mladost Lucani U17 2:0 FK Real Nis U17 Real Nis U17
  Red Star U17 Red Star Belgrade U17 2:0 FK TSC Backa Topola U17 FK TSC U17
  Red Star U19 Red Star Belgrade U19 4:0 FK TSC Backa Topola U19 FK TSC U19
  Cukaricki U19 FK Cukaricki U19 1:1 FK Napredak Krusevac U19 Napredak U19
  Graficar U19 Graficar Belgrad U19 1:1 RFK Novi Sad 1921 U19 Novi Sad U19
matchday 10 Spartak FK Spartak Subotica 4:2 FK Cukaricki Cukaricki
  Novi Pazar FK Novi Pazar 3:1 FK Vojvodina Novi Sad Vojvodina
  Backa OFK Backa 2:2 FK Javor-Matis Ivanjica Javor-Matis
  Macva FK Macva Sabac 0:2 FK Vozdovac Vozdovac
  Metalac FK Metalac Gornji Milanovac 1:1 FK Partizan Belgrade Partizan
matchday 7 HNK Sibenik HNK Sibenik 0:2 NK Osijek NK Osijek
  HNK Gorica HNK Gorica 2:1 HNK Hajduk Split Hajduk Split
Final FC Inter FC Inter Turku 0:2 HJK Helsinki HJK Helsinki
matchday 9 MP U19 Mikkelin Palloilijat U19 1:2 HJK Helsinki U19 HJK U19
Final JIPPO JIPPO Joensuu 1:0 Kaarinan Pojat KaaPo
matchday 0 Kirkkonummi FC Kirkkonummi 1:00 PM Etelä-Espoon Pallo EsPa
  FC Finnkurd FC Finnkurd 3:15 PM Herttoniemen Toverit Herttoniemen
matchday 16 Jokelan Kisa Jokelan Kisa 1:3 Puotinkylän Valtti Valtti
  Nastolan Nopsa Nastolan Nopsa 4:1 FC Kuusysi FC Kuusysi
  Puistolan Puistolan Urheilijat 1:2 Malmin Ponnistajat Ponnistajat
  Vantaan Vantaan Jalkapalloseura 2:1 Tikkurilan Palloseura Tikkurilan Palloseura
matchday 6 Podbeskidzie Podbeskidzie Bielsko-Biala 1:0 Stal Mielec Stal Mielec
  Zaglebie Lubin Zaglebie Lubin 2:0 Górnik Zabrze Górnik Zabrze
matchday 8 PFC Montana PFC Montana 2:1 Slavia Sofia Slavia Sofia
  Levski Sofia Levski Sofia 0:0 POFK Botev Vratsa Botev Vratsa
matchday 9 Lok. Sofia Lokomotiv Sofia 3:1 FC Pirin Blagoevgrad FC Pirin
  Ludogorets II PFC Ludogorets Razgrad II 3:2 Hebar Pazardzhik Hebar P.
matchday 6 NK Domzale NK Domzale 1:1 ND Gorica ND Gorica
matchday 7 Hesperange Swift Hesperange 1:0 Union Titus Petange Titus Petange
  CS Fola Esch CS Fola Esch 4:3 FC Progrès Niederkorn Pr. Niederkorn
  US Mondorf US Mondorf-Les-Bains 0:3 F91 Dudelange F91 Dudelange
  Differdange 03 FC Differdange 03 1:1 FC Wiltz 71 FC Wiltz 71
matchday 6 Mezőkövesd Mezőkövesd Zsóry FC 1:2 Kisvárda FC Kisvárda
  Diósgyőr Diósgyőri VTK 1:2 Paksi FC Paksi FC
matchday 9 MSK Zilina MSK Zilina 4:1 DAC Dunajska Streda Dunajska Streda
  Ruzomberok MFK Ruzomberok 2:1 ViOn Zlate Moravce-Vrable Zlate Moravce
  Spartak Trnava Spartak Trnava 0:2 FC Nitra FC Nitra
  SKF Sered SKF Sered 1:1 Zemplin Michalovce Michalovce
matchday 6 Einheit Bernau TSG Einheit Bernau 1:1 Blau-Weiß Petershagen-Eggersdorf Petershagen-E.
  SV Zehdenick SV Zehdenick 0:2 Werderaner FC Viktoria 1920 Werderaner FC
  E'hüttenstadt FC Eisenhüttenstadt 3:1 SV Frankonia Wernsdorf Wernsdorf
  Miersdorf/Zeut. Eintracht Miersdorf/Zeuthen 3:2 Union Klosterfelde U. Klosterfelde
  Pr. Eberswalde Preussen Eberswalde 1:2 FSV Bernau FSV Bernau
  GW Lübben SV Grün-Weiß Lübben 3:0 SV Altlüdersdorf Altlüdersdorf
  Sachsenhausen TuS Sachsenhausen 2:0 Oranienburger FC Eintracht Oranienburg
  1.FC Frankfurt 1.FC Frankfurt (Oder) 2:2 MSV 1919 Neuruppin MSV Neuruppin
matchday 26 Bad Kötzting 1.FC Bad Kötzting 6:2 BSC Woffenbach BSC Woffenbach
  SpVgg Pfreimd SpVgg Pfreimd 0:2 TSV Seebach TSV Seebach
  E. Karlsfeld Eintracht Karlsfeld 1:2 SpVgg Landshut SpVgg Landshut
  Kirchheimer SC Kirchheimer SC 0:2 VfB Hallbergmoos VfB Hallbergmoos
  1.FC Passau 1.FC Passau 1:2 FC Töging FC Töging
  TuS Holzkirchen TuS Holzkirchen 3:2 TSV Kastl TSV Kastl
  SE Freising SC Eintracht Freising 1:1 SB Chiemgau Traunstein SB Traunstein
  TSV Grünwald TSV Grünwald 1:3 SV Erlbach SV Erlbach
matchday 5 DJK Blumenthal DJK Germania Blumenthal 0:11 TuSpo Surheide TuSpo Surheide
  Melchiorshausen TSV Melchiorshausen 2:0 SV Grohn SV Grohn
  1.FC Burg 1.FC Burg 3:1 FC Huchting FC Huchting
  Woltmershausen TS Woltmershausen postponed VfL 07 Bremen VfL 07 Bremen
matchday 3 Henstedt-Ulz. SV Henstedt-Ulzburg 0:5 TSV Lägerdorf TSV Lägerdorf
matchday 5 TuS Harsefeld TuS Harsefeld 0:0 VSV Hedendorf/Neukloster VSV Hedendorf
matchday 7 SV Saar 05 SV Saar 05 Saarbrücken 1:3 SV Bliesmengen-Bolchen SV Bliesmengen
  B. Neunkirchen Borussia Neunkirchen 7:0 SF Köllerbach SF Köllerbach
  FC Homburg II FC 08 Homburg II 1:2 SV Mettlach SV Mettlach
matchday 3 Friedrichsberg TSV Friedrichsberg-Busdorf 1:3 TSV Nordmark Satrup Nordmark Satrup
  MTV Tellingstedt MTV Tellingstedt 4:1 TuS Rotenhof TuS Rotenhof
matchday 1 FSV Schöningen FSV Schöningen 1:1 SSV Vorsfelde SSV Vorsfelde
  Landolfsh./Seu. TSV Landolfshausen/Seulingen 1:2 I.SC Göttingen 05 Göttingen 05
  SV Lengede SV Lengede 7:0 TuSpo Petershütte Petershütte
  TSG Bad Harzb. TSG Bad Harzburg 0:3 SC Hainberg SC Hainberg
matchday 5 1.FC Wunstorf 1.FC Wunstorf 2:2 SC Hemmingen/Westerfeld SC Hemmingen/W.
  FC Eldagsen FC Eldagsen 3:2 SV Bavenstedt SV Bavenstedt
  TSV Wetschen TSV Wetschen 0:2 TSV Stelingen TSV Stelingen
  Schwarz-Weiß 06 Schwarz-Weiß 06 Düsseldorf 1:3 SG Unterrath SG Unterrath
  Giesenkirchen DJK/VfL Giesenkirchen 1:4 1.FC Viersen 1.FC Viersen
matchday 6 TuS Kirchberg TuS Kirchberg 4:0 FC Bitburg FC Bitburg
  SG Malberg/R. SG Malberg/Rosenheim 1:3 SG Hochwald/Zerf SG Hochwald
  FSV Tarforst FSV Trier-Tarforst 3:2 TuS Montabaur TuS Montabaur
  SG Schneifel SG Schneifel/Stadtkyll 0:3 SG Eintracht Mendig-Bell SG Mendig
matchday 4 Budissa Bautzen Budissa Bautzen 3:0 SG Dresden-Striesen Dresd.-Stries.
  Einheit Kamenz SV Einheit Kamenz 3:1 LSV Neustadt/Spree Neustadt/Spree
  Markranstädt SSV Markranstädt 1:2 FV Eintracht Niesky Eintr. Niesky
  FC 1910 Lößnitz FC 1910 Lößnitz 1:0 Kickers 94 Markkleeberg K. Markkleeberg
  BW Leipzig FC Blau-Weiß Leipzig 2:4 SG Motor Wilsdruff Motor Wilsdruff
  BSG Stahl Riesa BSG Stahl Riesa 0:4 SG Taucha 99 SG Taucha 99
  SC Freital SC Freital 3:1 VfL Pirna-Copitz VfL Pirna-Copitz
  Mo. Marienberg FSV Motor Marienberg 2:0 FSV Neusalza-Spremberg FSV Neusalza-S.
  Radebeuler BC Radebeuler BC 08 1:3 FV Dresden 06 Laubegast FV Dresden 06
matchday 6 E. Eisenberg SV Eintracht Eisenberg 5:3 SV Ehrenhain SV Ehrenhain
  Sondershausen Eintracht Sondershausen 1:1 FC Thüringen Weida Thüringen Weida
  SpVgg Geratal SpVgg Geratal 1:3 SV Schott Jena Schott Jena
  FC Erfurt-Nord FC Erfurt-Nord 4:0 1.FC Sonneberg 1.FC Sonneberg
  BSG Wismut Gera BSG Wismut Gera 5:2 FSV Preußen Bad Langensalza Bad Langensalza
  Frankenhausen SV Blau-Weiß Bad Frankenhausen 1:1 1.SC 1911 Heiligenstadt Heiligenstadt
  FSV Schleiz FSV Schleiz 5:3 SC 1903 Weimar SC 1903 Weimar
  SV 09 Arnstadt SV 09 Arnstadt 2:0 TSV Gera Westvororte G. Westvororte
matchday 5 VfB Eppingen VfB Eppingen 2:2 FC Zuzenhausen FC Zuzenhausen
  SpVgg Neckarelz SpVgg Neckarelz 2:2 FC Olympia 1919 Kirrlach FC Kirrlach
  SV Spielberg SV Spielberg 3:1 FC Germania Friedrichstal Friedrichstal
  1.FC Mühlhausen 1.FC Mühlhausen 1:0 VfR Mannheim VfR Mannheim
matchday 9 TSV Essingen TSV Essingen 4:0 TSV Heimerdingen Heimerdingen
  Norm. Gmünd 1.FC Normannia Gmünd 1:2 TSG Hofherrnweiler Hofherrnweiler
  TSV Berg TSV Berg 1:4 FC Wangen 05 FC Wangen 05
  1.FC Heiningen 1.FC Heiningen 4:3 FC Holzhausen FC Holzhausen
  SV Fellbach SV Fellbach 1:2 SSV Ehingen-Süd 1974 Ehingen-Süd
  FSV Hollenbach FSV Hollenbach 4:0 VfL Sindelfingen Sindelfingen
  L-Echterdingen Calcio Leinfelden-Echterdingen 5:0 VfB Friedrichshafen Friedrichshafen
  VfB Neckarrems VfB Neckarrems 0:3 Türkspor Neu-Ulm Türkspor
matchday 7 Spvgg Eltville Spvgg Eltville 5:2 FC Ederbergland FC Ederbergland
  Gudensberg FSG Eintracht Gudensberg 0:3 OSC Vellmar OSC Vellmar
  Lichtenauer FV Lichtenauer FV 2:1 FC Körle FC Körle
  Adler Weidenh. SV Adler Weidenhausen 1:2 SG Johannesberg SG Johannesberg
  Barockstadt II SG Barockstadt Fulda-Lehnerz II 1:4 SC Willingen SC Willingen
  Unter-Flockenb. SV Unter-Flockenbach 1:2 TS Ober-Roden TS Ober-Roden
matchday 5 FC Förderkader FC Förderkader René Schneider 2:2 Güstrower SC 09 Güstrower SC
  Penzliner SV Penzliner SV 2:0 1.FC Neubrandenburg 04 Neubrandenburg
  FCM Schwerin FC Mecklenburg Schwerin 5:2 SV Pastow SV Pastow
  SGA Boizenburg SG Aufbau Boizenburg 0:2 Malchower SV 90 Malchower SV
  SV Waren 09 SV Waren 09 0:2 FSV Einheit Ueckermünde E. Ueckermünde
matchday 7 FC Radolfzell FC Radolfzell 1:1 FC Teningen FC Teningen
  Kehler FV Kehler FV 07 0:0 FC Auggen FC Auggen
  SV Endingen SV Endingen 0:0 SV 08 Kuppenheim SV Kuppenheim
  SC Lahr SC Lahr 2:0 SC Pfullendorf SC Pfullendorf
  SV Weil SV Weil 1910 1:3 Offenburger FV Offenburger FV
matchday 5 SG Rieschweiler SG Rieschweiler 1:3 SC Idar-Oberstein Idar-Oberstein
  Bad Kreuznach Eintracht Bad Kreuznach 4:1 SG Meisenheim/Desloch/Jeckenbach SG Meisenheim
  TuS Tengern TuS Tengern 1:4 Preußen Espelkamp Pr. Espelkamp
matchday 13 Puebla FC Puebla FC 0:2 Santos Laguna Santos Laguna
  León Club León FC 2:1 Mazatlán FC Mazatlán FC
matchday 10 Orlando City SC Orlando City SC 3:1 New York Red Bulls Red Bulls
Final Oakland Roots Oakland Roots SC 1:2 Detroit City FC Detroit City
matchday 10 Cortuluá Cortuluá 1:2 FCR Valledupar Valledupar
  Bogotá FC Bogotá FC 3:0 Orsomarso SC Orsomarso SC
matchday 11 Cúcuta Dep. Cúcuta Deportivo 2:3 Independiente Santa Fe Indep. Santa Fe
  Millonarios Millonarios FC 0:0 Atlético Bucaramanga A. Bucaramanga
  Deportivo Pasto Asociación Deportivo Pasto 2:1 Boyacá Chicó FC Boyacá Chicó
  Jaguares FC Jaguares de Córdoba 0:0 Deportivo Cali Deportivo Cali
matchday 20 H. C. Sapporo Hokkaido Consadole Sapporo 3:3 Vegalta Sendai Vegalta Sendai
  Cerezo Osaka Cerezo Osaka 1:3 Kawasaki Frontale Kawasaki Front.
  Yokohama FC Yokohama FC 0:3 Kashiwa Reysol Kashiwa Reysol
  Sanf. Hiroshima Sanfrecce Hiroshima 3:0 Sagan Tosu Sagan Tosu
  Gamba Osaka Gamba Osaka 2:0 Kashima Antlers Kashima Antlers
  Oita Trinita Oita Trinita 2:1 Shimizu S-Pulse Shimizu S-Pulse
matchday 24 Tokyo Verdy Tokyo Verdy 3:1 Omiya Ardija Omiya Ardija
  Ehime FC Ehime FC 0:0 Renofa Yamaguchi Reno. Yamaguchi
  Tokushima Vort. Tokushima Vortis 1:1 FC Ryukyu FC Ryukyu
matchday 19 Vanr. Hachinohe Vanraure Hachinohe 2:3 Fukushima United Fukushima Utd.
  a. cl. Numazu azul claro Numazu 3:1 Kamatamare Sanuki Kamatam. Sanuki
  Kataller Toyama Kataller Toyama 0:3 Gainare Tottori Gainare Tottori
  Nagano Parceiro Nagano Parceiro 0:1 SC Sagamihara SC Sagamihara
  Blaublitz Akita Blaublitz Akita 2:1 Iwate Grulla Morioka Iwate Grulla M.
  Kagoshima Utd. Kagoshima United 2:1 Fujieda MYFC Fujieda MYFC
matchday 8 Honda Lock Honda Lock 0:3 Honda FC Honda FC
  Suzuka PG Suzuka Point Getters 1:0 Iwaki FC Iwaki FC
  Verspah Oita Verspah Oita 1:2 ReinMeer Aomori ReinMeer Aomori
  Nara Club Nara Club 1:0 Veertien Mie Veertien Mie
  Sony Sendai Sony Sendai 3:1 Kochi United Kochi Utd.
  FC Osaka FC Osaka 0:0 Maruyasu Okazaki Maru. Okazaki
  Musashino Utd. Tokyo Musashino United 1:2 Tegevajaro Miyazaki Teg. Miyazaki
  MIO B. Shiga MIO Biwako Shiga 1:0 Matsue City Matsue City
matchday 7 KanDai Club '10 Kansai Univ. Club 2010 2:1 Takasago Mineiro Takasago Min.
  St.Andrews FC St.Andrews FC 3:6 Hannan University Club Hannan Uni Club
  Easy Akashi Easy Akashi 1:2 Moriyama Samurai 2000 Moriyama Sam.
  Kyoto FD FC Kyoto Fire Department FC 1:6 Kyoto Shiko SC (1994) Kyoto Shiko SC
  Kansai Uni '08 Kansai University FC 2008 2:0 Lagend Shiga Lagend Shiga
  Laran. Kyoto Laranja Kyoto 4:2 Arterivo Wakayama Arte. Wakayama
  Tiamo Hirakata Tiamo Hirakata 2:2 Ococias Kyoto Ococias Kyoto
  Porv. Asuka Porvenir Asuka 1:2 Cento Cuore Harima Cen.Cuo. Harima
matchday 20 Afturelding UMF Afturelding 3:2 UMF Grindavík Grindavík
  Fram Reykjavík Fram Reykjavík 1:0 Thróttur Reykjavík Thróttur
  ÍBV ÍBV Vestmannaeyjar 1:3 Vestri Ísafjördur Vestri
  Víkingur Ó. UMF Víkingur Ólafsvík 1:3 Leiknir Reykjavík Leiknir
  Keflavík Keflavík ÍF 2:1 Leiknir Fáskrúdsfjordur Leiknir F.
matchday 10 Marc. Stallions Marconi Stallions 1:3 Northbridge FC Bulls Northbridge FC
  Bijeljina U17 FK Radnik Bijeljina U17 2:1 FK Mladost Doboj-Kakanj U17 FK MDK U17
  Tuzla City U17 FK Tuzla City U17 0:4  FK Zeljeznicar Sarajevo U17 Zeljeznicar U17
  Olimpik U17 FK Olimpik Sarajevo U17 1:0 FK Sloboda Tuzla U17 Sloboda T U17
  Velez U17 FK Velez Mostar U17 0:2 FK Borac Banja Luka U17 Banja Luka U17
matchday 9 Zvijezda 09 U19 FK Zvijezda 09 U19 2:1 FK Mladost Doboj-Kakanj U19 FK MDK U19
  Prijedor U19 FK Rudar Prijedor U19 2:0 FK Velez Mostar U19 V. Mostar U19
  Hadzici U19 FK Radnik Hadzici U19 1:3 FK Sloboda Tuzla U19 Sloboda T U19
  Banja Luka U19 FK Borac Banja Luka U19 0:0 FK Zeljeznicar Sarajevo U19 Zeljeznicar U19
  Sarajevo U19 FK Sarajevo Academy U19 0:0 NK Siroki Brijeg U19 S. Brijeg U19
matchday 10 Mladost Kakanj FK Mladost Doboj-Kakanj 3:2 FK Radnik Bijeljina Radnik Bijelj.
matchday 9 HNK Capljina HNK Capljina 1:1 NK Jedinstvo Bihac J. Bihac
  Slaven Zivinice NK Slaven Zivinice 1:1 FK Buducnost Banovici FK Buducnost
  Igman Konjic FK Igman Konjic 3:1 FK Gorazde FK Gorazde
  Travnik NK Travnik 1:0 NK Bratstvo Gracanica Br. Gracanica
  FK Rudar Kakanj FK Rudar Kakanj 1:0 NK Zvijezda Gradacac Zvijezda G.
matchday 18 Kauno Zalgiris FK Kauno Zalgiris 0:1 Zalgiris Vilnius Zalgiris
  FK Panevezys FK Panevezys 1:1 Suduva Marijampole Suduva
matchday 9 Tekstilac FK Tekstilac Derventa 2:0 FK Sutjeska Foca Sutjeska Foca
  Po­dri­nje FK Po­dri­nje Janja 1:0 FK Kozara Gradiska Kozara Gradiska
  Leotar Trebinje FK Leotar Trebinje 2:0 FK Zeljeznicar Banja Luka Zeljeznicar BL
  FK Alfa Modriča FK Alfa Modriča 1:2 FK Slavija Sarajevo Slavija S.
  Kozarska Dubica FK Borac Kozarska Dubica 1:2 FK Sloboda Novi Grad S. Novi Grad
  Drina Zvornik FK Drina Zvornik 1:1 FK Zvijezda 09 Zvijezda 09
  Jedinstvo Brcko FK Jedinstvo Brcko 0:0 FK Rudar Prijedor Rudar Prijedor
matchday 31 Zed FC Zed FC 1:1 Enppi SC Enppi SC
  Wadi Degla Wadi Degla FC 1:0 Aswan SC Aswan SC
  El Makasa Masr El Makasa 2:3 Pyramids FC Pyramids FC
matchday 28 Rapide Oued Zem Rapide Oued Zem 1:0 Difaâ El Jadida Difaâ El Jadida
  FUS Rabat FUS Rabat 1:0 Club Athletic Youssoufia Berrechid Berrechid
  Nahdat Zemamra Renaissance Zemamra 0:0 Olympique Khouribga O. Khouribga
  OC Safi Olympique Safi 0:0 Ittihad Tanger Ittihad Tanger
Round of 16 Krumkachi Krumkachi Minsk 0:4 Isloch Minsk Region Isloch
  Rukh Rukh Brest 0:3 FK Minsk FK Minsk
  Gorodeya FK Gorodeya 0:3 Arsenal Dzerzhinsk Dzerzhinsk
matchday 12 FC Samtredia FC Samtredia 1:0 FC Dila Gori FC Dila
  FC Merani FC Merani Tbilisi 0:4 FC Locomotive Tbilisi FC Locomotive
matchday 10 NK Fuzinar NK Fuzinar 3:4 NK Brezice 1919 NK Brezice 1919
  NK Nafta 1903 NK Nafta 1903 8:0 NK Dekani NK Dekani
  ND Primorje ND Primorje 0:1 NK Roltek Dob NK Dob
  Beltinci ND Beltinci 1:1 NK Smartno 1928 NK Smartno 1928
  NK Krsko NK Krsko 0:2 NK Triglav Kranj NK Triglav
  NK Krka NK Krka 1:0 Vitanest Bilje NK Bilje
matchday 22 Bucheon FC Bucheon FC 1995 1:1 Jeonnam Dragons Jeonnam Dragons
  Jeju United Jeju United 4:1 FC Anyang FC Anyang
  Ansan Greeners Ansan Greeners 0:4 Suwon FC Suwon FC
  Seoul E-Land Seoul E-Land 1:0 Gyeongnam FC Gyeongnam FC
  Chungnam Asan Chungnam Asan 3:2 Daejeon Hana Citizen Daejeon Hana C.
matchday 2 Gwangju FC Gwangju FC 0:1 Daegu FC Daegu FC
  Jeonbuk Hyundai Jeonbuk Hyundai Motors 0:1 Pohang Steelers Pohang Steelers
matchday 12 Greenville Greenville Triumph SC 2:0 Orlando City B Orlando City B
matchday 6 Bala Town Bala Town FC 1:2 Haverfordwest County Haverfordwest
  Cefn Druids Cefn Druids AFC 0:5 Connah's Quay Nomads FC Connah's Quay
  Penybont FC Penybont FC 2:1 Newtown AFC Newtown
  Aberystwyth Aberystwyth Town FC 1:2 Barry Town United FC Barry Town
  The New Saints The New Saints FC 10:0 Flint Town United Flint Town Utd.
  Cardiff Metro Cardiff Metropolitan University FC 0:3 Caernarfon Town Caernarfon Town
matchday 5 Rapid Wien II SK Rapid Wien II 2:3 SV Lafnitz SV Lafnitz
  Blau Weiss Linz FC Blau-Weiss Linz 1:2 FC Dornbirn FC Dornbirn
  A. Lustenau SC Austria Lustenau 4:0 SK Vorwärts Steyr Vorwärts Steyr
  SV Kapfenberg SV Kapfenberg 0:0 Young Violets Austria Wien Young Violets
matchday 4
Norwich Norwich City 0:1 Derby County Derby
  Middlesbrough Middlesbrough FC 2:1 Barnsley FC Barnsley FC
  Sheff Wed Sheffield Wednesday 1:1 Queens Park Rangers QPR
  Nottm Forest Nottingham Forest 1:2 Bristol City Bristol City
 
Swansea Swansea City 2:1 Millwall FC Millwall
  Blackburn Blackburn Rovers 0:0 Cardiff City Cardiff
  Reading Reading FC 1:0 Watford FC Watford
  Luton Luton Town 2:0 Wycombe Wanderers Wycombe
  Rotherham Rotherham United 1:1 Huddersfield Town Huddersfield
Semi-Finals Al-Nassr Al-Nassr FC 4:6 on pens Persepolis FC Persepolis
matchday 6 Mondercange FC Mondercange 2:1 FC Blo-Wäiss Medernach Medernach
matchday 22 CS San Lorenzo Club Sportivo San Lorenzo 1:1 Club Cerro Porteño Cerro Porteño
  River Plate River Plate Asunción 0:0 Sportivo Luqueño Luqueño
matchday 13 Liverpool FC Liverpool FC Montevideo 1:3 Club Nacional Nacional
matchday 14 Paide U17 Paide Linnameeskond U17 0:0 Levadia Tallinn U17 Levadia U17
  Tartu Kalev U17 FA Tartu Kalev U17 1:2 FC Nomme United U17 FC Nomme U17
matchday 23 JK Tammeka Jalgpallikool Tammeka 0:0 JK Trans Narva JK Trans Narva
  Kuressaare FC Kuressaare 0:1 Kalev Tallinn Kalev
matchday 25 Maardu LM Maardu Linnameeskond 3:1 FCI Levadia U21 FCI Levadia U21
  JK Järve Kohtla-Järve JK Järve 1:8 FC Nomme United Nomme United
  FC Flora U21 FC Flora Tallinn U21 0:1 Pärnu JK Vaprus Pärnu Vaprus
  Keila JK Keila JK 3:6 Paide Linnameeskond U21 Paide U21
  Kalju FC U21 Kalju FC U21 3:3 Rakvere JK Tarvas Rakvere Tarvas
matchday 16 Sport Boys Sport Boys Association 1:2 Academia Deportiva Cantolao AD Cantolao
  Dep. Binacional Deportivo Binacional 1:3 Deportivo Municipal Dep. Municipal
  Alianza Lima Club Alianza Lima 2:0 Deportivo Llacuabamba Llacuabamba
matchday 14 Cork City Cork City FC 1:2 St. Patricks Athletic St. Patricks
  Shelbourne Shelbourne FC 1:3 Bohemian Football Club Dublin Bohemians
matchday 15 Cobh Ramblers Cobh Ramblers FC 1:2 Cabinteely FC Cabinteely
  Longford Town Longford Town FC 2:6 Galway United FC Galway United
matchday 10 Master 7 Master 7 FC 1:0 Young Elephants Young Elephants
  Chanthabouly FC Chanthabouly 3:0 Viengchanh FC Viengchanh FC
  PDRM FA PDRM FA 0:7 Selangor FC Selangor FC
  FELDA United FELDA United FC 0:3 Terengganu FC Terengganu FC
  Pahang Sri Pahang FC 3:3 Perak FC Perak
matchday 8 BG Pathum Utd. BG Pathum United 2:1 Rayong FC Rayong FC
  Chiangrai Utd. Singha Chiangrai United 0:1 Buriram United Buriram Utd.
  Sukhothai FC Sukhothai FC 1:1 Police Tero FC Police Tero FC
  Suphanburi FC Suphanburi FC 1:2 Trat FC Trat FC
matchday 9 Nongbua FC Nongbua Pitchaya FC 1:0 Uthai Thani FC Uthai Thani FC
  Ranong Utd. Grand Andaman Ranong United 2:1 Phrae United Phrae Utd.
  Chainat FC Chainat Hornbill FC 1:2 Lampang FC Lampang FC
  Khon Kaen FC Khon Kaen FC 3:3 Khon Kaen United Khon Kaen Utd.
  Customs Utd. MOF Customs United 0:3 Chiangmai FC Chiangmai FC
matchday 4 Bristol Rovers Bristol Rovers 2:0 Northampton Town Northampton
  MK Dons Milton Keynes Dons 1:1 Ipswich Town Ipswich
  Wigan Wigan Athletic 1:0 Doncaster Rovers Doncaster
  Burton Albion Burton Albion 2:4 Portsmouth FC Portsmouth
  Peterborough Peterborough United 3:1 Swindon Town Swindon Town
  Charlton Charlton Athletic 0:0 Sunderland AFC Sunderland
  Rochdale Rochdale AFC 2:1 Fleetwood Town Fleetwood
  AFC Wimbledon AFC Wimbledon 1:2 Accrington Stanley Accrington
  Blackpool Blackpool FC 2:3 Lincoln City Lincoln City
  Hull City Hull City 1:0 Plymouth Argyle Plymouth
  Shrewsbury Shrewsbury Town 1:1 Gillingham FC Gillingham FC
  Exeter City Exeter City 2:0 Cambridge United Cambridge Utd.
  Morecambe FC Morecambe FC 1:0 Port Vale FC Port Vale
  Carlisle United Carlisle United 1:0 Barrow AFC Barrow
  Forest Green Forest Green Rovers 1:1 Walsall FC Walsall
  Newport County Newport County 2:1 Mansfield Town Mansfield Town
  Colchester Utd. Colchester United 3:3 Oldham Athletic Oldham Athletic
  Harrogate Town Harrogate Town 1:2 Bolton Wanderers Bolton
  Stevenage Stevenage FC 0:1 Salford City Salford
  Crawley Town Crawley Town 1:1 Southend United Southend United
  Leyton Orient Leyton Orient 0:2 Cheltenham Town Cheltenham
  Tranmere Rovers Tranmere Rovers 2:0 Scunthorpe United Scunthorpe Utd.
matchday 1 Dover Athletic Dover Athletic 4:00 PM Notts County Notts County
  Torquay United Torquay United FC 1:0 Stockport County Stockport
  Halifax Town FC Halifax Town 2:0 Dagenham & Redbridge FC Dag & Red FC
  Woking FC Woking FC 2:1 Solihull Moors Solihull Moors
  Altrincham Altrincham FC 0:0 Weymouth FC Weymouth FC
  Hartlepool Utd. Hartlepool United 2:1 Aldershot Town Aldershot Town
  Wrexham Wrexham AFC 2:1 Boreham Wood FC Boreham Wood
  Barnet Barnet FC 1:5 Eastleigh FC Eastleigh FC
  Sutton Utd Sutton United 3:0 Maidenhead United Maidenhead Utd.
  King's Lynn King's Lynn Town 2:2 Yeovil Town Yeovil Town
matchday 13 Smiltene FK Smiltene/BJSS 1:1 SK Super Nova Super Nova
  Auda Auda Kekava 2:1 Dinamo Riga Dinamo Riga
matchday 2 Chievo Verona Chievo Verona 1:2 US Salernitana 1919 Salernitana
  Ascoli Ascoli Calcio 0:2 US Lecce Lecce
  Venezia Venezia FC 0:2 Frosinone Calcio Frosinone
  FC Empoli FC Empoli 0:0 AC Monza Monza
  Virtus Entella Virtus Entella 0:2 AC Reggiana 1919 Reggiana
  Reggina Reggina 1914 3:1 Delfino Pescara 1936 Pescara
  SPAL SPAL 1:1 Cosenza Calcio Cosenza
  LR Vicenza LR Vicenza 1:1 Pordenone Calcio Pordenone
  AS Livorno AS Livorno 2:2 Calcio Lecco 1912 Lecco
  Giana Erminio AS Giana Erminio 1:2 Juventus U23 Juventus U23
  Como Como 1907 1:0 US Pistoiese 1921 Pistoiese
  Matelica Matelica Calcio 3:1 Feralpisalò Feralpisalò
  Paganese Paganese Calcio 1926 0:3 Ternana Calcio Ternana
  Viterbese US Viterbese 1908 0:1 US Avellino 1912 Avellino
matchday 13 La Serena Deportes La Serena 0:2 Unión Española Española
  Antofagasta Club de Deportes Antofagasta 2:1 CD Cobresal Cobresal
  Curicó Unido CDP Curicó Unido 1:3 CD Everton CD Everton
  Colo Colo CSD Colo Colo 0:1 Huachipato FC Huachipato FC
matchday 4 Alcorcón AD Alcorcón 0:3 Real Zaragoza Real Zaragoza
  CD Mirandés CD Mirandés 0:1 SD Ponferradina Ponferradina
  Albacete Albacete Balompié 1:1 Real Oviedo Real Oviedo
  RCD Mallorca RCD Mallorca 2:0 CD Tenerife CD Tenerife
  UD Las Palmas UD Las Palmas 2:1 UD Logroñés UD Logroñés
  Rayo Vallecano Rayo Vallecano 4:0 Málaga CF Málaga CF
matchday 6 Toulouse FC Toulouse 0:0 ES Troyes AC Troyes
  SM Caen SM Caen 1:0 Amiens SC Amiens SC
  LB Châteauroux LB Châteauroux 2:0 Chamois Niortais FC Chamois Niort
  Paris FC Paris FC 3:0 AC Le Havre AC Le Havre
  Clermont Foot Clermont Foot 63 3:0 Rodez AF Rodez AF
  Pau FC Pau FC 1:1 AS Nancy-Lorraine AS Nancy
  USL Dunkerque USL Dunkerque 1:0 EA Guingamp Guingamp
  FC Sochaux FC Sochaux-Montbéliard 3:2 FC Chambly FC Chambly
  AJ Auxerre AJ Auxerre 5:1 AC Ajaccio AC Ajaccio
  Grenoble Grenoble Foot 38 2:0 Valenciennes FC Valenciennes FC
  CSM Resita CSM Resita 0:3 AFC Unirea 04 Slobozia Unirea Slobozia
  Viitorul Tg.Jiu ACS Viitorul P. Târgu Jiu 1:1 Petrolul Ploiesti Petrolul
  Ripensia Ripensia Timisoara 2:1 SCM Gloria Buzau Gloria Buzau
  Csikszereda AFK Csikszereda Miercurea Ciuc 2:0 ASU Politehnica Timisoara ASU Poli
  Farul 1920 FC Farul Constanta 1920 1:2 FC Metaloglobus Bucharest Metaloglobus
  D. Calarasi Dunarea Calarasi 3:2 Aerostar Bacau Aerostar
  Comuna Recea ACS Fotbal Comuna Recea 3:3 FC U Craiova 1948 FC U Craiova
matchday 9 Biolog Biolog Novokubansk 1:2 FK Makhachkala Makhachkala
  FK Orenburg 2 FK Orenburg 2 0:3 Lada Dimitrovgrad Lada Dimitrovgrad
  KS 2 Samara Krylya Sovetov 2 Samara 1:2 Ural 2 Ekaterinburg Ural 2
  Nosta Nosta Novotroitsk 7:0 Lada Togliatti Lada Togliatti
  Zenit Izhevsk Zenit Izhevsk 0:1 FK Tyumen Tyumen
  KamAZ KamAZ Naberezhnye Chelny postponed Zvezda Perm Zvezda Perm
  FC Tver FC Tver 4:1 Lokomotiv-Kazanka Moskow Loko-Kazanka M.
  Torpedo Vlad. Torpedo Vladimir 2:0 Luki-Energia Velikie Luki Energia V. Luki
  Dolgoprudnyi FK Olimp-Dolgoprudnyi 3:1 FK Murom Murom