For using this site, please activate JavaScript.

Matches Oct 21, 2020

Group A
RB Salzburg Red Bull Salzburg 2:2 Lokomotiv Moscow Loko Moscow
 
Bayern Munich Bayern Munich 4:0 Atlético Madrid Atlético Madrid
Group B
Real Madrid Real Madrid 2:3 Shakhtar Donetsk Shakhtar D.
 
Inter Inter Milan 2:2 Borussia Mönchengladbach Bor. M'gladbach
Group C
Man City Manchester City 3:1 FC Porto FC Porto
  Olympiacos Olympiacos Piraeus 1:0 Olympique Marseille Marseille
Group D
Ajax Ajax Amsterdam 0:1 Liverpool FC Liverpool
  FC Midtjylland FC Midtjylland 0:4 Atalanta BC Atalanta
Matchday 3
Hamburger SV Hamburger SV 3:0 FC Erzgebirge Aue Erzgebirge Aue
Matchday 6
1.FC K'lautern 1.FC Kaiserslautern 1:1 FC Ingolstadt 04 FC Ingolstadt
 
Unterhaching SpVgg Unterhaching 0:1 MSV Duisburg MSV Duisburg
 
Viktoria Köln FC Viktoria Köln 3:2 FC Bayern Munich II FC Bayern II
 
Hallescher FC Hallescher FC 4:1 SV Meppen SV Meppen
 
1860 Munich TSV 1860 Munich 1:2 1.FC Saarbrücken Saarbrücken
First Round FAS CD FAS 5:6 on pens Managua FC Managua FC
Second Round Erokspor Esenler Erokspor 7:5 on pens Arnavutköy Belediyesi Genclik Ve Spor Arnavutköy Bld
  Karakocan FK Elazig Karakocan FK 1:2 Diyarbekir Spor Diyarbekir Spor
  Catalcaspor Catalcaspor 0:1 AET Sile Yildizspor Sile Yildizspor
  Nevsehir Bld Nevsehir Belediye Spor 1:0 Kozan Spor FK Kozan Spor FK
  Büyük Anadolu Kirikkale Büyük Anadolu Spor 5:6 on pens Düzce Spor Düzce Spor
  Sultanbeyli Bld Sultanbeyli Belediye Spor 1:0 Yalovaspor Yalovaspor
  1954 Kelkit Bld 1954 Kelkit Belediyespor 0:1 Artvin Hopaspor Artvin Hopaspor
  Ofspor Ofspor 0:1 Yomra Spor Yomra Spor
  Isparta 32 Spor Isparta 32 Spor 0:1 Alanya Kestelspor Alanya Kestel
  Muglaspor Muglaspor 4:2 on pens Kizilcabölükspor Kizilcabölük
  Cizre Spor Cizre Spor 2:1 Siirt Il Özel Idaresi Spor Siirt IÖI
  68 Aksaray Bld 68 Aksaray Belediye Spor 3:2 AET Malatya Yesilyurt Belediyespor M.Yesilyurt Bld
  Tekirdagspor Tekirdagspor 2:1 Silivrispor Silivrispor
  Fethiyespor Fethiyespor 2:1 Nazilli Belediyespor Nazilli Bld.
Group C Peñarol CA Peñarol 3:2 Club Athletico Paranaense Athletico-PR
  Colo Colo CSD Colo Colo 0:1 Club Jorge Wilstermann Wilstermann
Group D River Plate Club Atlético River Plate 3:0 LDU Quito LDU Quito
  São Paulo São Paulo Futebol Clube 5:1 Deportivo Binacional Binacional
Group G Santos FC Santos FC 2:1 Defensa y Justicia Defensa
  Olimpia Olimpia Asunción 0:1 Delfín SC Delfín SC
Matchday 4 RKC Waalwijk RKC Waalwijk 1:1 PEC Zwolle PEC Zwolle
Matchday 17 CSA Centro Sportivo Alagoano (AL) 1:0 Botafogo Futebol Clube (SP) Botafogo-SP
  Oeste Oeste Futebol Clube (SP) 0:1 Clube Náutico Capibaribe Náutico
  Juventude Esporte Clube Juventude 3:0 Avaí Futebol Clube (SC) Avaí FC
  Operário-PR Operário Ferroviário Esporte Clube (PR) 0:1 Cruzeiro Esporte Clube Cruzeiro
  Ponte Preta Associação Atlética Ponte Preta 0:5 Associação Chapecoense de Futebol Chapecoense
  Figueirense FC Figueirense Futebol Clube 2:0 Clube de Regatas Brasil (AL) CRB
Matchday 1 Apollon Smyrnis Apollon Smyrnis moved PAS Giannina PAS Giannina
Matchday 16 AC Kajaani AC Kajaani 10:2 Myllykosken Pallo -47 MYPA
Matchday 5 Legia Warszawa Legia Warszawa 2:1 Slask Wroclaw Slask Wroclaw
Matchday 8 F91 Dudelange F91 Dudelange 3:0 FC Etzella Ettelbruck E. Ettelbrück
  FC Wiltz 71 FC Wiltz 71 1:2 CS Fola Esch CS Fola Esch
  FC UNA Strassen FC UNA Strassen 3:2 US Hostert US Hostert
  Titus Petange Union Titus Petange 2:0 FC Victoria Rosport Vict. Rosport
  RFCU Luxembourg Racing FC Union Luxembourg 0:0 FC Rodange 91 FC Rodange 91
  Hamm Benfica FC RM Hamm Benfica 0:2 US Mondorf-Les-Bains US Mondorf
  Jeunesse Esch Jeunesse Esch 1:4 FC Differdange 03 Differdange 03
Round of 16 NK Radomlje NK Radomlje 3:2 NK Tabor Sezana Tabor Sezana
  NK Brezice 1919 NK Brezice 1919 3:5 on pens NK Olimpija Ljubljana NK Olimpija
  FC Koper FC Koper 3:1 AET NK Aluminij Kidricevo NK Aluminij
Matchday 7 RW Hasborn SV Rot-Weiß Hasborn 7:00 PM VfB Dillingen VfB Dillingen
Matchday 9 Sparta Werlte SV Sparta Werlte 0:4 Blau-Weiß Papenburg BW Papenburg
  GW Firrel GW Firrel 3:4 VfL Wildeshausen Wildeshausen
Matchday 7 VfB Wissen VfB Wissen 1:2 TuS Mayen TuS Mayen
Matchday 11 Waldgirmes II SC Waldgirmes II 2:0 VfB Marburg VfB Marburg
  Langenaubach SSV Langenaubach 1:2 FV Breidenbach FV Breidenbach
  SF/BG Marburg SF/BG Marburg 6:0 SV Bauerbach SV Bauerbach
  Niedernhausen SV 1913 Niedernhausen 2:1 SG Walluf SG Walluf
  Spvgg Eltville Spvgg Eltville 4:0 FC Waldbrunn FC Waldbrunn
  OSC Vellmar OSC Vellmar 1:3 SG Johannesberg SG Johannesberg
  CSC 03 Kassel CSC 03 Kassel 0:0 SG Barockstadt Fulda-Lehnerz II Barockstadt II
  SSV Sand SSV Sand 4:1 FC Britannia Eichenzell Eichenzell
  Gudensberg FSG Eintracht Gudensberg 1:2 SG Ehrenberg SG Ehrenberg
  FSV Thalau FSV Thalau 1:5 SV Adler Weidenhausen Adler Weidenh.
  Lichtenauer FV Lichtenauer FV 1:1 FSV Dörnberg FSV Dörnberg
Qualifying Round Kickers Emden Kickers Emden 2:3 VfL Oldenburg VfL Oldenburg
  SV Walbeck SV Walbeck 3:2 SGE Bedburg-Hau Bedburg-Hau
Matchday 13 Nashville SC Nashville SC 3:0 FC Dallas FC Dallas
  Shonan Bellmare Shonan Bellmare 0:0 Sagan Tosu Sagan Tosu
Matchday 33 Vissel Kobe Vissel Kobe 1:3 Kashima Antlers Kashima Antlers
  Yokohama F. M. Yokohama F. Marinos 2:1 Nagoya Grampus Nagoya Grampus
Matchday 28 Kyoto Sanga Kyoto Sanga 1:0 Giravanz Kitakyushu Gir. Kitakyushu
  Mito HollyHock Mito HollyHock 1:1 Montedio Yamagata Monte. Yamagata
  Machida Zelvia Machida Zelvia 0:0 Avispa Fukuoka Avispa Fukuoka
  Ehime FC Ehime FC 1:4 V-Varen Nagasaki V-V. Nagasaki
  Thespaku. Gunma Thespakusatsu Gunma 1:0 Ventforet Kofu Ventforet Kofu
  Matsumoto Yama. Matsumoto Yamaga 1:1 Omiya Ardija Omiya Ardija
  JEF Utd. Chiba JEF United Chiba 2:0 Zweigen Kanazawa Zweig. Kanazawa
  Albirex Niigata Albirex Niigata 1:1 Fagiano Okayama Fagiano Okayama
  Tokyo Verdy Tokyo Verdy 0:0 Júbilo Iwata Júbilo Iwata
  Reno. Yamaguchi Renofa Yamaguchi 0:3 Tokushima Vortis Tokushima Vort.
  Tochigi SC Tochigi SC 4:1 FC Ryukyu FC Ryukyu
Matchday 12 Kataller Toyama Kataller Toyama 1:1 Vanraure Hachinohe Vanr. Hachinohe
Matchday 11 Tepatitlán Tepatitlán FC 2:1 CF Atlante Atlante
  Morelia Club Atlético Morelia 2:1 Mineros de Zacatecas Min. Zacatecas
  Tampico Madero Tampico Madero 1:2 Pumas Tabasco Pumas Tabasco
Matchday 21 FK Minsk FK Minsk 2:1 Slavia Mozyr Slavia
Quarter-Finals Jelgava FK Jelgava 3:4 on pens FK Ventspils Ventspils
  Spartaks Spartaks Jurmala 1:3 FK Liepaja Liepaja
  Valmiera Valmiera FC 1:0 FK Tukums 2000 Tukums
  RFS FK RFS 3:2 Riga FC Riga
Fourth Round Braila Dacia Unirea Braila 1:2 SCM Gloria Buzau Gloria Buzau
  Somuz Falticeni Somuz Falticeni 0:4 CSM Ceahlaul Piatra Neamt CSM Ceahlaul
  Metaloglobus FC Metaloglobus Bucharest 1:2 AET Petrolul Ploiesti Petrolul
  CSC Sanmartin CSC Sanmartin 4:3 ACS Fotbal Comuna Recea Comuna Recea
  Husana Husi Husana Husi 1:0 CSM Focsani Focsani
  Concordia Concordia Chiajna 1:0 CS Mioveni CS Mioveni
  CSC Ghiroda CSC Ghiroda si Giarmata Vii 3:4 AET ASU Politehnica Timisoara ASU Poli
  Axiopolis Axiopolis Cernavodă 1:2 on pens FC Farul Constanta 1920 Farul 1920
  Daesti Viitorul Daesti 1:2 AET ACS Viitorul Pandurii Târgu Jiu Viitorul Tg.Jiu
  SR Brașov ACS SR Municipal Brașov 0:1 AET AFK Csikszereda Miercurea Ciuc Csikszereda
  Mostiștea Ulmu ACS Mostiștea Ulmu 1:2 Dunarea Calarasi D. Calarasi
Matchday 15 Orlando B Orlando City B 1:3 Richmond Kickers Richmond Kicker
Matchday 6 Sheff Wed Sheffield Wednesday 1:2 Brentford FC Brentford
  Stoke City Stoke City 2:2 Barnsley FC Barnsley FC
  Cardiff Cardiff City 1:1 AFC Bournemouth Bournemouth
  Watford Watford FC 3:1 Blackburn Rovers Blackburn
 
QPR Queens Park Rangers 0:2 Preston North End Preston
  Junglinster FC Jeunesse Junglinster 2:2 FC Berdenia Berbourg Berbourg
Matchday 7 FC Mamer 32 FC Mamer 32 0:3 US Rumelange US Rumelange
Group 1 Veles Moskow Veles Moskow 1:3 Ural Yekaterinburg Ural
Group 10 Dinamo Bryansk Dinamo Bryansk 0:2 PFK  Tambov Tambov
Group 2 Enisey Enisey Krasnoyarsk 1:0 Spartak Moscow Spartak Moscow
Group 3 Tekstilshchik Tekstilshchik Ivanovo 3:4 on pens Arsenal Tula Arsenal Tula
Group 4 Chertanovo Chertanovo Moscow 0:4 FK Ufa Ufa
Group 5 Nizhny Novgorod FK Nizhny Novgorod 10:11 on pens FK Khimki Khimki
Group 6 Shinnik Shinnik Yaroslavl 4:5 on pens Akhmat Grozny Akhmat Grozny
Group 7 KS Samara Krylya Sovetov Samara 3:0 Rotor Volgograd Rotor Volgograd
Group 8 Orenburg FK Orenburg 3:5 on pens FC Sochi Sochi
Second Round Budaörs Budaörsi SC 1:3 Aqvital FC Csákvár Csákvár
Matchday 13 Paide U17 Paide Linnameeskond U17 1:2 FC Flora Tallinn U17 FC Flora U17
  Tabasalu U17 JK Tabasalu U17 3:3 FA Tartu Kalev U17 Tartu Kalev U17
Matchday 24 JK Trans Narva JK Trans Narva 1:2 FC Flora Tallinn FC Flora
Round of 16 Märjamaa Märjamaa Kompanii 0:15 Jalgpallikool Tammeka JK Tammeka
  FC Tallinn FC Tallinn 0:3 FCI Levadia FCI Levadia
Matchday 4 Lecce US Lecce 2:2 US Cremonese Cremonese
Matchday 6 Piacenza Piacenza Calcio 1919 1:1 Olbia Calcio 1905 Olbia
  UC AlbinoLeffe UC AlbinoLeffe 1:0 AC Renate Renate
  Alessandria US Alessandria Calcio 1912 0:1 US Grosseto 1912 Grosseto
  AS Livorno AS Livorno 2:3 Novara Calcio 1908 Novara
  Pontedera US Città di Pontedera 1:0 Calcio Lecco 1912 Lecco
  Carrarese Carrarese Calcio 1908 2:0 US Pistoiese 1921 Pistoiese
  Pro Sesto SSD Pro Sesto 1:0 AS Giana Erminio Giana Erminio
  Pro Vercelli FC Pro Vercelli 1892 1:0 Juventus U23 Juventus U23
  Südtirol FC Südtirol 3:0 Carpi FC 1909 Carpi
  Mantova FC Mantova FC 5:2 Matelica Calcio Matelica
  Vis Pesaro Vis Pesaro dal 1898 0:1 US Triestina Triestina
  Arezzo SS Arezzo 0:5 Calcio Padova Padova
  Legnago FC Legnago Salus 0:2 AC Perugia Calcio Perugia
  Modena Modena FC 2018 0:0 Feralpisalò Feralpisalò
  Fermana Fermana FC 2:1 AS Gubbio 1910 AS Gubbio
  Imolese Imolese Calcio 1919 1:1 US Sambenedettese Sambenedettese
  Ravenna Ravenna FC 2:0 Virtusvecomp Verona Virtus Verona
  Cesena Cesena FC 3:0 Alma Juventus Fano 1906 AJ Fano
  Paganese Paganese Calcio 1926 0:0 Virtus Francavilla Calcio V. Francavilla
  Casertana Casertana FC 0:0 US Catanzaro Catanzaro
  Potenza Potenza Calcio 1:1 Teramo Calcio 1913 Teramo
  Viterbese US Viterbese 1908 1:1 AS Bisceglie 1913 Bisceglie
  Monopoli SS Monopoli 1966 0:0 SSC Bari Bari
  Catania Calcio Catania 1:3 Ternana Calcio Ternana
Matchday 16 Wanderers Santiago Wanderers 2:1 Club de Deportes Antofagasta Antofagasta
  Coquimbo Unido Coquimbo Unido 0:2 Universidad Concepción UdeConce
  U. de Chile Club Universidad de Chile 2:2 Audax Italiano Audax Italiano
  Española Unión Española 1:0 CD Cobresal Cobresal
Matchday 6 Usak Spor Usak Spor 1:3 24 Erzincanspor 24 Erzincanspor
  Manisa FK Manisa FK 1:1 Ergene Velimese Spor Ergene Velimese
  Sariyer Sariyer moved Ankara Demirspor Ankara Demir
  Sanliurfaspor Sanliurfaspor 0:2 Hekimoglu Trabzon Hekimoglu
  Hacettepe Hacettepe Spor 3:3 Kahramanmarasspor Kahramanmaras
  Z. Kömürspor Zonguldak Kömürspor 0:1 Amed SK Amed SK
  Gümüshanespor Gümüshanespor 1:5 Sancaktepe FK Sancaktepe FK
  Corum FK Corum FK 4:0 Nigde Anadolu FK Nigde Anadolu
  Kocaelispor Kocaelispor 1:0 Inegölspor Inegölspor
  Karacabey Bld Karacabey Belediye Spor 0:1 Van Spor FK Van Spor FK
  Sivas Belediye Sivas Belediye Spor 4:1 Kardemir Karabükspor Karabükspor
  Mamak FK Mamak FK 0:3 Eyüpspor Eyüpspor
  Bodrumspor Bodrumspor 0:0 Kirklarelispor Kirklarelispor
  Sakaryaspor Sakaryaspor 2:1 Pazarspor Pazarspor
  Serik Belediye Serik Belediyespor 2:0 Turgutluspor Turgutluspor
  Pendikspor Pendikspor 1:1 1922 Konyaspor 1922 Konya
Matchday 7 Espanyol RCD Espanyol Barcelona 2:0 CD Mirandés CD Mirandés
  CD Lugo CD Lugo 3:0 Girona FC Girona
  Ponferradina SD Ponferradina 1:0 CD Tenerife CD Tenerife
  UD Las Palmas UD Las Palmas 2:1 CD Castellón CD Castellón
  UD Almería UD Almería 1:1 FC Cartagena FC Cartagena
  CF Fuenlabrada CF Fuenlabrada 0:0 UD Logroñés UD Logroñés
  CE Sabadell CE Sabadell moved AD Alcorcón Alcorcón
Second Round Tirsense FC Tirsense 2:3 Clube Olímpico Montijo CO Montijo
Matchday 6 Giresunspor Giresunspor 4:3 Adanaspor Adanaspor
  Adana Demirspor Adana Demirspor 4:2 Ümraniyespor Ümraniyespor
  Altinordu Altinordu FK 2:1 Altay SK Altay SK
  Balikesirspor Balikesirspor 0:0 Boluspor Boluspor
Matchday 8 FK Polissya FK Polissya Zhytomyr 2:0 Kremin Kremenchuk Kremin
  Krystal Kherson Krystal Kherson 1:3 Girnyk-Sport Gorishni Plavni Girnyk-Sport
  VPK-Agro VPK-Agro Magdalynivka 0:2 Chornomorets Odessa Chornomorets
  Prykarpattya PFK Prykarpattya Ivano-Frankivsk 2:1 Nyva Ternopil Nyva Ternopil
  FK Obolon FK Obolon Kyiv 1:0 Agrobiznes Volochysk Agrobiznes V.
  MFK Mykolaiv MFK Mykolaiv 0:0 NK Veres Rivne Veres Rivne
  Alyans Alyans Lypova Dolyna 0:2 Volyn Lutsk Volyn Lutsk
  Metalist 1925 Metalist 1925 Kharkiv 2:1 Avangard Kramatorsk Avangard K.
Matchday 4 Z. Brno U19 FC Zbrojovka Brno U19 11:00 AM FC Banik Ostrava U19 Ostrava U19
Matchday 8 Skive IK Skive IK 1:1 Vendsyssel FF Vendsyssel FF
  Fremad Amager BK Fremad Amager 5:1 FC Helsingör FC Helsingör
  HB Köge HB Köge 0:1 FC Fredericia FC Fredericia
Quarter-Finals 2nd leg GZ Evergrande Guangzhou Evergrande Taobao 5:0 Hebei China Fortune HB CFFC
Matchday 3 Gornik Leczna Gornik Leczna 2:0 Arka Gdynia Arka Gdynia
Matchday 4 Radomiak Radomiak Radom 2:0 Puszcza Niepolomice P. Niepolomice
Matchday 6 Ruch W.M. Ruch Wysokie Mazowieckie 1:2 RKS Radomsko RKS Radomsko
Matchday 10 Legia II Legia Warsaw II moved Legionovia Legionowo Legionovia
Matchday 2 Elana Torun Elana Torun 1:2 KP Starogard Gdanski KP Starogard
Matchday 10 Jarota Jarocin Jarota Jarocin 3:3 Pogon Szczecin II Pogon II
Matchday 5 Gwarek T.G. Gwarek Tarnowskie Góry 3:1 Polonia Nysa Polonia Nysa
Matchday 7 Ruch Chorzow Ruch Chorzow 4:0 Zaglebie Lubin II Lubin II
First Round 2nd leg SZ FC Shenzhen FC 1:1 Tianjin Teda TJ Teda
Matchday 24 Dalkurd Dalkurd FF 1:3 GIF Sundsvall GIF Sundsvall
  Norrby Norrby IF 0:2 Halmstads BK Halmstad
  AFC Eskilstuna Athletic Eskilstuna 3:2 Trelleborgs FF Trelleborg
  Degerfors Degerfors IF 2:0 Örgryte IS Örgryte
  Västerås SK Västerås SK 2:1 Akropolis IF Akropolis
  Östers IF Östers IF 2:0 Umeå FC Umeå FC
Second Round IFK Haninge IFK Haninge 1:2 Örebro SK Örebro SK
Matchday 14 Qyzyljar Qyzyljar SK Petropavlovsk 1:0 FK Taraz Taraz
Matchday 17 Pakhtakor Pakhtakor Tashkent 2:0 Sogdiana Jizzakh Sogdiana
Matchday 20 Nasaf Qarshi Nasaf Qarshi 2:0 FK AGMK Olmaliq AGMG Olmaliq
Matchday 9 Szeged Szeged-Csanád - GA 0:1 Gyirmót FC Győr Gyirmót FC
Matchday 1 Wolfsburg II VfL Wolfsburg II 1:3 BSV Schwarz-Weiß Rehden BSV Rehden
Matchday 7 W. Bremen II SV Werder Bremen II 4:1 FC Oberneuland FC Oberneuland
Matchday 10 TSG Balingen TSG Balingen 2:1 FC Bayern Alzenau Bayern Alzenau
  FSV Mainz 05 II 1.FSV Mainz 05 II 2:0 Eintracht Stadtallendorf Stadtallendorf
  RW Koblenz TuS Rot-Weiß Koblenz 0:2 FK Pirmasens FK Pirmasens
  TSV Steinbach TSV Steinbach Haiger 2:4 SC Freiburg II SC Freiburg II
  Schalke 04 II FC Schalke 04 II 3:0 1.FC Köln II 1.FC Köln II
 
Preußen Münster Preußen Münster 2:1 SC Wiedenbrück SC Wiedenbrück
  RW Oberhausen Rot-Weiß Oberhausen 3:1 Sportfreunde Lotte SF Lotte
 
SC Fortuna Köln SC Fortuna Köln 4:1 Bonner SC Bonner SC
  Rot Weiss Ahlen Rot Weiss Ahlen 2:2 FC Wegberg-Beeck Wegberg-Beeck
Matchday 5 Mauerwerk FC Mauerwerk 0:2 FC Admira Wacker Mödling II FC Admira II
Matchday 4 FC Köniz FC Köniz 0:1 FC Bavois FC Bavois
  FC Balzers FC Balzers 8:00 PM FC Paradiso FC Paradiso
Matchday 11 Türk. Friedbg. Türkgücü Friedberg 6:0 TuS Dietkirchen TuS Dietkirchen
  RW Walldorf SV Rot-Weiss Walldorf 4:2 VfB Ginsheim VfB Ginsheim
  SV 1910 Neuhof SV 1910 Neuhof 0:4 FC Hanau 93 FC Hanau 93
  FSV Fernwald FSV Fernwald 5:2 SC Waldgirmes SC Waldgirmes
  SG Barockstadt SG Barockstadt Fulda-Lehnerz 3:0 SV Buchonia Flieden Buch. Flieden
  RW Hadamar SV Rot-Weiß Hadamar 2:0 FC Eddersheim FC Eddersheim
  FV Bad Vilbel FV Bad Vilbel 2:0 1.FC Erlensee 1.FC Erlensee
  Vikt. Griesheim SC Viktoria 06 Griesheim 1:1 SV Steinbach SV Steinbach
  SV Zeilsheim SV Zeilsheim 1:3 SC Hessen Dreieich Hessen Dreieich
Matchday 10 SC Velbert SC Velbert 4:0 TV Jahn Hiesfeld Jahn Hiesfeld
  TSV Meerbusch TSV Meerbusch 0:3 Schwarz-Weiß Essen SW Essen
  1.FC Kleve 1.FC Kleve 3:0 TVD Velbert TVD Velbert
  TuRU Düsseldorf TuRU Düsseldorf 1:0 1.FC Mönchengladbach 1.FC M'gladbach
  SF Baumberg SF Baumberg 2:3 SpVgg Sterkrade-Nord Sterkrade-Nord
  Ratingen 04/19 Ratingen 04/19 3:0 SSVg Velbert 02 Velbert 02
  Niederwenigern SF Niederwenigern 5:1 Cronenberger SC Cronenberger SC
Matchday 2 SV Schermbeck SV Schermbeck 7:30 PM TSG Sprockhövel TSG Sprockhövel
Matchday 5 FC Strausberg FC Strausberg 3:1 FC Hertha 03 Zehlendorf H. Zehlendorf
  Heeslinger SC Heeslinger SC 2:0 SC Spelle-Venhaus Spelle-Venhaus
Matchday 15 Orsha FK Orsha 1:3 FK Slonim 2017 Slonim 2017
Matchday 20 Naftan Naftan Novopolotsk moved Arsenal Dzerzhinsk Dzerzhinsk
Round of 16 SV Gonsenheim SV Gonsenheim 2:0 VfR Wormatia Worms Wormatia Worms
  Hassia Bingen Hassia Bingen 2:1 Arminia Ludwigshafen A. Ludwigshafen
First Round Italien GE CS Italien GE 6:0 FC Collex-Bossy FC Collex-Bossy
Matchday 10 Dellach/Gail SV Dellach/Gail 2:0 VST Völkermarkt Völkermarkt
  Ebbs SK Ebbs 7:30 PM FC Volders FC Volders
Matchday 9 FC Monthey FC Monthey 1:0 FC Saint-Maurice Saint-Maurice
Matchday 8 NK Pajde NK Pajde Möhlin 2:6 FC Blue Stars Zürich Blue Stars ZH
  FC Einsiedeln FC Einsiedeln 3:1 FC Muri FC Muri
Matchday 4 Doxa Katokopias Doxa Katokopias 2:0 Nea Salamina Famagusta Nea Salamis
Second Round SCC Berlin SC Charlottenburg 2:8 Berliner SC Berliner SC
  WSC Concordia Wittenauer SC Concordia 4:3 AET 1.FC Wilmersdorf FC Wilmersdorf
  SC Minerva 93 SC Minerva 93 1:4 Reinickendorfer Füchse Füchse Berlin
Matchday 8 Pogon U19 Pogon Szczecin U19 2:0 Cracovia Krakow U19 Cracovia U19
Matchday 9 Lechia U19 Lechia Gdansk U19 moved Gornik Zabrze U19 Gornik U19
  Korona U19 Korona Kielce U19 moved Zaglebie Lubin U19 Lubin U19
  Slask U19 Slask Wroclaw U19 5:1 Legia Warsaw U19 Legia U19
First Round 2nd leg La Fiorita La Fiorita 1967 1:1 AC Libertas Libertas
  Cailungo SP Cailungo 2:1 SS Cosmos Cosmos
  Tre Fiori SP Tre Fiori 2:0 SS Pennarossa Pennarossa
  Domagnano FC Domagnano 6:5 on pens AC Juvenes-Dogana AC Juvenes-D.
  Fiorentino FC Fiorentino 3:1 SC Faetano Faetano
Round of 16 Zeljeznicar FK Zeljeznicar Sarajevo 3:0 FK Gorazde FK Gorazde
  Nevesinje FK Velez Nevesinje 0:2 FK Klis Buturović Polje FK Klis
  Rudar Prijedor FK Rudar Prijedor 3:4 on pens FK Zvijezda 09 Zvijezda 09
  FK Krupa FK Krupa na Vrbasu 2:4 FK Sarajevo FK Sarajevo
  FK Rudar Kakanj FK Rudar Kakanj 1:6 FK Borac Banja Luka B. Banja Luka
  FK Tuzla City FK Tuzla City 3:1 FK Radnik Bijeljina Radnik Bijelj.
  Zrinjski Mostar HSK Zrinjski Mostar 4:0 FK Slavija Sarajevo Slavija S.
Matchday 7 KF Ballkani KF Ballkani 2:0 FC Drita Gjilan FC Drita
  KF Feronikeli KF Feronikeli Drenas 1:2 FC Prishtina FC Prishtina
  SC Gjilani SC Gjilani 0:0 KF Trepca 89 KF Trepca 89
Matchday 22 IFK Luleå IFK Luleå 2:1 Team TG FF Team TG
Matchday 12 Landskrona Landskrona BoIS 1:2 Lindome GIF Lindome GIF
Matchday 7 Purgstall SVg Purgstall 1:2 ASK Ybbs Ybbs
Matchday 16 B68 Toftir II B68 Toftir II 2:1 Skála IF II Skála IF II
Matchday 21 KÍ Klaksvík KÍ Klaksvík 1:1 B36 Tórshavn B36 Tórshavn
First Round SG Herdorf SG Herdorf 1:6 SG HWW Niederroßbach Niederroßbach
  Macva FK Macva Sabac 1:2 FK Metalac Gornji Milanovac Metalac
  FK Jedinstvo FK Jedinstvo Rumenka 0:2 FK Vojvodina Novi Sad Vojvodina
  Rad FK Rad 5:3 on pens FK Kolubara Lazarevac Kolubara
  Radnicki Pirot FK Radnicki Pirot 0:2 FK Proleter Novi Sad Proleter
  Sušica FK Sušica Kragujevac 0:2 FK Spartak Subotica Spartak
  Trayal FK Trayal Kruševac 0:2 FK TSC Backa Topola FK TSC
  Vozdovac FK Vozdovac 6:4 on pens Graficar Belgrad Graficar
  Novi Pazar FK Novi Pazar 1:3 FK Cukaricki Cukaricki
  Mladost FK Mladost Lucani 3:0 FK Dinamo Vranje Dinamo Vranje
  Smederevo FK Smederevo 1:2 FK Radnicki Nis Radnicki Nis
  Kabel Novi Sad FK Kabel Novi Sad 3:4 FK Radnik Surdulica Radnik
  IMT Belgrad FK IMT Belgrad 2:1 FK Indjija FK Indjija
  Partizan FK Partizan Belgrade 2:0 OFK Backa Backa
  Javor-Matis FK Javor-Matis Ivanjica 2:1 FK Radnicki 1923 Kragujevac Radnicki K.
Matchday 1 Chievo U19 Chievo Primavera 6:1 Venezia Primavera Venezia U19
  Spezia U19 Spezia Primavera 1:1 Frosinone Primavera Frosinone U19
  Casale FBC Casale 0:1 AC Gozzano Gozzano
Matchday 2 Chieri ASD Chieri Calcio 0:0 Legnano AC Legnano
  Belluno AC Belluno 1905 0:0 GSD Ambrosiana Ambrosiana
Matchday 3 Mezzolara Mezzolara Calcio 3:3 Ghivizzano Borgo a Mozzano Ghiviborgo
  Nocerina Nocerina 1910 2:0 SEF Torres 1903 Torres
First Round OFK Partizan OFK Partizan Cherven Bryag 1:4 Levski Sofia Levski Sofia
  Yantra Gabrovo Yantra Gabrovo 1:6 Cherno More Varna Cherno More
  FK Drenovets FK Drenovets 0:6 CSKA 1948 CSKA 1948
  FC Sevlievo FC Sevlievo 1:5 Slavia Sofia Slavia Sofia
  FK Izvor Gorski FK Izvor Gorski 1:2 PFC Montana PFC Montana
  OFK Pirin OFK Pirin Blagoevgrad 3:4 PFC Beroe Stara Zagora PFC Beroe
Matchday 3 Castrovillari Castrovillari Calcio 1:1 Santa Maria Cilento S.Maria Cilento
Matchday 5 Floriana Floriana FC 1:0 Senglea Athletic FC Senglea Ath.
  Mosta FC Mosta FC 2:3 Hibernians FC Hibernians FC
  Sliema Wander. Sliema Wanderers 1:2 Gudja United FC Gudja United FC
Matchday 4 QFC Qormi FC 2:2 Swieqi United FC FC Swieqi Utd.
  St. Andrews FC St. Andrews FC 3:1 St. George's FC St.George's FC
  Naxxar Lions FC Naxxar Lions FC 1:2 San Gwann FC San Gwann FC
Matchday 3 Al-Sadd SC Al-Sadd SC 3:1 Al-Duhail SC Al-Duhail SC
Matchday 15 Codru Lozova Codru Lozova 0:1 Dacia Buiucani Dacia B.
  Petrocub FC Petrocub Hîncești 2:0 CSF Speranta Nisporeni CSF Speranta
Group B South Korea U19 South Korea U19 moved Japan U19 Japan U19
  Iraq U19 Iraq U19 moved Bahrain U19 Bahrain U19
Group C S. Arabia U19 Saudi Arabia U19 moved Australia U19 Australia U19
  Vietnam U19 Vietnam U19 moved Laos U19 Laos U19

Select date

Player birthdays

Coach birthdays

Transfers

  • Matías Zaracho
    Age: 22 Years  Argentina
    Position: Attacking Midfield
    Market value: 15,50 mil. €
    Fee: 5,10 mil. €
    Racing Club
     
    Clube Atlético Mineiro
  • Ayoub Lakhal
    Age: 24 Years  Morocco
    Position: Right Winger
    Market value: 350 thousand €
    Fee: 320 thousand €
    Moghreb Tétouan
     
    Wydad Casablanca
  • Habib Al-Wutaian
    Age: 24 Years  Saudi Arabia
    Position: Goalkeeper
    Market value: 125 thousand €
    Fee: 1,13 mil. €
    Al-Fateh
     
    Al-Hilal Riyadh
  • Diego González
    Age: 32 Years  Argentina
    Position: Defensive Midfield
    Market value: 1,00 mil. €
    Fee: Free transfer
    Racing Club
     
    Club Atlético Boca Juniors
  • Ezequiel Rescaldani
    Age: 28 Years  Argentina
    Position: Centre-Forward
    Market value: 525 thousand €
    Fee: Free transfer
    Arsenal Fútbol Club
     
    Club Atlético San Martín (SJ)
  • Leandro Cearense
    Age: 35 Years  Brazil
    Position: Centre-Forward
    Market value: 450 thousand €
    Fee: Free transfer
    Agremiação Sportiva Arapiraquense (AL)
     
    Moto Club de São Luís (MA)
  • Bartholomew Ogbeche
    Age: 36 Years  Nigeria
    Position: Centre-Forward
    Market value: 400 thousand €
    Fee: Free transfer
    Kerala Blasters FC
     
    Mumbai City FC
  • Marcos Vinicius
    Age: 25 Years  Brazil
    Position: Attacking Midfield
    Market value: 400 thousand €
    Fee: Free transfer
    Botafogo de Futebol e Regatas
     
    Clube Náutico Capibaribe
  • Abdulaziz Al-Jebreen
    Age: 30 Years  Saudi Arabia
    Position: Defensive Midfield
    Market value: 400 thousand €
    Fee: Free transfer
    Al-Nassr FC
     
    Al-Ittihad Jeddah
  • Alexander Maes
    Age: 28 Years  Belgium
    Position: Defensive Midfield
    Market value: 400 thousand €
    Fee: Free transfer
    K. Beerschot V.A.
     
    ACS Campionii FC Argeș
  • Jorge Eduardo
    Age: 26 Years  Brazil
    Position: Left Winger
    Market value: 400 thousand €
    Fee: Free transfer
    Associação Ferroviária de Esportes (SP)
     
    Clube Atlético Juventus (SP)
  • Nicholas Fitzgerald
    Age: 28 Years  Australia
    Position: Right Winger
    Market value: 350 thousand €
    Fee: Free transfer
    Newcastle United Jets
     
    Jamshedpur FC
  • Diego Jussani
    Age: 33 Years  Brazil
    Position: Centre-Back
    Market value: 300 thousand €
    Fee: Free transfer
    XV de Piracicaba
     
    Associação Portuguesa de Desportos (SP)
  • Ruan Renato
    Age: 26 Years  Brazil
    Position: Centre-Back
    Market value: 300 thousand €
    Fee: Free transfer
    Botafogo de Futebol e Regatas
     
    Associação Atlética Ponte Preta
  • Walter Mazzantti
    Age: 24 Years  Argentina
    Position: Right Winger
    Market value: 300 thousand €
    Fee: Free transfer
    Club Atlético Atlanta
     
    Huachipato FC
  • Rodrick Kabwe
    Age: 27 Years  Zambia
    Position: Left Winger
    Market value: 300 thousand €
    Fee: Free transfer
    Ajax Cape Town
     
    Black Leopards FC
  • Joël Bopesu
    Age: 25 Years  France
    Position: Left-Back
    Market value: 300 thousand €
    Fee: Free transfer
    Without Club
     
    Canet Roussillon FC
  • Franco Quiroz
    Age: 22 Years  Argentina
    Position: Left-Back
    Market value: 250 thousand €
    Fee: Free transfer
    Club Atlético Colón II
     
    Club General Díaz de Luque
  • Jonathan Aspropotamitis
    Age: 24 Years  Australia
    Position: Centre-Back
    Market value: 250 thousand €
    Fee: Free transfer
    Western United FC
     
    Perth Glory
  • Heythem Mhamedi
    Age: 31 Years  Tunisia
    Position: Central Midfield
    Market value: 250 thousand €
    Fee: Free transfer
    Etoile Sportive Metlaoui
     
    Al-Sahel Club
  • Pantelis Theologou
    Age: 29 Years  Greece
    Position: Centre-Back
    Market value: 250 thousand €
    Fee: Free transfer
    Panachaiki GE
     
    Enosi Aspropyrgou
  • Eisner Loboa
    Age: 33 Years  Colombia
    Position: Right Midfield
    Market value: 200 thousand €
    Fee: Free transfer
    CD Olmedo
     
    Deportivo Achuapa
  • Thomazella
    Age: 30 Years  Brazil
    Position: Goalkeeper
    Market value: 200 thousand €
    Fee: Free transfer
    Esporte Clube Água Santa (SP)
     
    Associação Portuguesa de Desportos (SP)
  • Ezequiel Denis
    Age: 24 Years  Argentina
    Position: Centre-Forward
    Market value: 200 thousand €
    Fee: Loan
    Club Atlético Independiente II
     
    Club General Díaz de Luque
  • Nick Sullivan
    Age: 22 Years  Australia
    Position: Central Midfield
    Market value: 200 thousand €
    Fee: Free transfer
    Western Sydney Wanderers
     
    Perth Glory
  • Killian Sanson
    Age: 23 Years  France
    Position: Defensive Midfield
    Market value: 200 thousand €
    Fee: Free transfer
    Montpellier HSC
     
    Thonon Évian Grand Genève FC
  • Ederson
    Age: 31 Years  Brazil
    Position: Left Winger
    Market value: 175 thousand €
    Fee: Free transfer
    América Futebol Clube (RN)
     
    Nadur Youngsters FC
  • Gustavo Villarruel
    Age: 28 Years  Argentina
    Position: Right Winger
    Market value: 150 thousand €
    Fee: Free transfer
    Club Atlético Tigre
     
    Instituto AC Córdoba
  • Mohammad Bagher Sadeghi
    Age: 31 Years  Iran
    Position: Goalkeeper
    Market value: 150 thousand €
    Fee: Free transfer
    Zob Ahan Esfahan
     
    Machine Sazi Tabriz
  • Leonardo Baima
    Age: 28 Years  Argentina
    Position: Left Midfield
    Market value: 150 thousand €
    Fee: Free transfer
    Club Atlético Platense
     
    Club General Díaz de Luque
  • Jefferson Feijão
    Age: 33 Years  Brazil
    Position: Right-Back
    Market value: 150 thousand €
    Fee: Free transfer
    XV de Piracicaba
     
    Associação Portuguesa de Desportos (SP)
  • Marcelo Freites
    Age: 22 Years  Argentina
    Position: Centre-Forward
    Market value: 150 thousand €
    Fee: Loan
    Club Deportivo Godoy Cruz Antonio Tomba
     
    Instituto AC Córdoba
  • Gerson Silva
    Age: 24 Years  Brazil
    Position: Centre-Back
    Market value: 125 thousand €
    Fee: Free transfer
    Associação Desportiva Cabofriense (RJ)
     
    SERC Guarani (SC)
  • Ötkür Hesen
    Age: 27 Years  China
    Position: Left-Back
    Market value: 100 thousand €
    Fee: Loan
    Sichuan Jiuniu
     
    Xi'an UKD
  • Mansour Al-Muwallad
    Age: 23 Years  Saudi Arabia
    Position: Centre-Forward
    Market value: 100 thousand €
    Fee: Free transfer
    Al-Taawon
     
    Damac FC
  • Wiseman Maluleke
    Age: 28 Years  South Africa
    Position: Central Midfield
    Market value: 100 thousand €
    Fee: Free transfer
    Polokwane City FC
     
    Black Leopards FC
  • Mohammad Ghaderi
    Age: 20 Years  Iran
    Position: Left Winger
    Market value: 100 thousand €
    Fee: Free transfer
    Machine Sazi Tabriz
     
    Tractor FC
  • Leomir
    Age: 33 Years  Brazil
    Position: Defensive Midfield
    Market value: 100 thousand €
    Fee: Free transfer
    Unknown
     
    Associação Esportiva Jataiense (GO)
  • Lucio Compagnucci
    Age: 24 Years  Argentina
    Position: Central Midfield
    Market value: 75 thousand €
    Fee: Free transfer
    Gimnasia y Esgrima de Mendoza
     
    Club General Díaz de Luque
  • Julian Rullier
    Age: 30 Years  France
    Position: Left Midfield
    Market value: 75 thousand €
    Fee: Free transfer
    Elverum Fotball
     
    Volyn Lutsk
  • Qi Chen
    Age: 23 Years  China
    Position: Mittelfeld
    Market value: 75 thousand €
    Fee: Loan
    Guizhou Hengfeng Reserves
     
    Hebei Olle Elite
  • Yusheng Liu
    Age: 30 Years  China
    Position: Centre-Back
    Market value: 50 thousand €
    Fee: Free transfer
    Zhejiang Yiteng
     
    Shanghai Boji Changkong
  • Rupert Nongrum
    Age: 24 Years  India
    Position: Right Midfield
    Market value: 50 thousand €
    Fee: Free transfer
    NorthEast United FC
     
    RoundGlass Punjab FC
  • Yiming Zheng
    Age: 23 Years  China
    Position: Right-Back
    Market value: 50 thousand €
    Fee: Loan
    Beijing Sinobo Guoan Reserves
     
    Xi'an Daxing Chongde
  • Sami Demigha
    Age: 26 Years  Algeria
    Position: Mittelfeld
    Market value: 50 thousand €
    Fee: Free transfer
    NC Magra
     
    JS Djijel
  • Abinash Ruidas
    Age: 26 Years  India
    Position: Left Midfield
    Market value: 50 thousand €
    Fee: Free transfer
    TRAU FC
     
    RoundGlass Punjab FC
  • Chao Wang
    Age: 34 Years  China
    Position: Left Midfield
    Market value: 50 thousand €
    Fee: Loan
    Sichuan Jiuniu Reserves
     
    Beijing IT
  • Muhannad Fallatah
    Age: 24 Years  Saudi Arabia
    Position: Central Midfield
    Market value: 25 thousand €
    Fee: Free transfer
    Al-Feiha FC
     
    Damac FC
  • Sairuat Kima
    Age: 22 Years  India
    Position: Centre-Back
    Market value: 25 thousand €
    Fee: Free transfer
    Bengaluru FC
     
    Sudeva Delhi FC
  • Simone Montenegro
    Age: 19 Years  Italy
    Position: Right Midfield
    Market value: 25 thousand €
    Fee: Free transfer
    Torino Primavera
     
    Pont Donnaz Hone Arnad