To use this site, please enable Javascript.

Matches Jan 23, 2021

matchday 18
FC Augsburg FC Augsburg 3:30 PM 1.FC Union Berlin Union Berlin
 
Bay. Leverkusen Bayer 04 Leverkusen 3:30 PM VfL Wolfsburg VfL Wolfsburg
 
Arm. Bielefeld Arminia Bielefeld 3:30 PM Eintracht Frankfurt E. Frankfurt
 
SC Freiburg SC Freiburg 3:30 PM VfB Stuttgart VfB Stuttgart
 
1.FSV Mainz 05 1.FSV Mainz 05 3:30 PM RB Leipzig RB Leipzig
 
Hertha BSC Hertha BSC 6:30 PM SV Werder Bremen Werder Bremen
matchday 17
SC Paderborn SC Paderborn 07 1:00 PM Würzburger Kickers Würzb. Kickers
 
Karlsruher SC Karlsruher SC 1:00 PM 1.FC Heidenheim 1846 1.FC Heidenheim
 
E. Braunschweig Eintracht Braunschweig 1:00 PM Hamburger SV Hamburger SV
matchday 20
Unterhaching SpVgg Unterhaching 2:00 PM FSV Zwickau FSV Zwickau
 
SC Verl SC Verl 2:00 PM SV Wehen Wiesbaden Wehen Wiesbaden
 
Hallescher FC Hallescher FC 2:00 PM 1.FC Magdeburg 1.FC Magdeburg
 
Dynamo Dresden SG Dynamo Dresden 2:00 PM 1.FC Kaiserslautern 1.FC K'lautern
 
MSV Duisburg MSV Duisburg 2:00 PM FC Hansa Rostock Hansa Rostock
 
Viktoria Köln FC Viktoria Köln 2:00 PM SV Waldhof Mannheim Waldh. Mannheim
Guatemala Guatemala 1:00 AM Puerto Rico Puerto Rico
First Round 2nd leg Rivers United Rivers United FC 4:00 PM Bloemfontein Celtic Bloem. Celtic
matchday 32 São Paulo São Paulo Futebol Clube 11:00 PM Coritiba Foot Ball Club Coritiba FC
matchday 11 Aston Villa Aston Villa 9:00 PM Newcastle United Newcastle
matchday 20 SD Huesca SD Huesca 2:00 PM Villarreal CF Villarreal
 
Sevilla FC Sevilla FC 4:15 PM Cádiz CF Cádiz CF
  Real Sociedad Real Sociedad 6:30 PM Real Betis Balompié Real Betis
  Alavés Deportivo Alavés 9:00 PM Real Madrid Real Madrid
matchday 19
AS Roma AS Roma 3:00 PM Spezia Calcio Spezia Calcio
  Udinese Calcio Udinese Calcio 6:00 PM Inter Milan Inter
 
AC Milan AC Milan 6:00 PM Atalanta BC Atalanta BC
  Fiorentina ACF Fiorentina 8:45 PM FC Crotone Crotone
matchday 21 Lens RC Lens 5:00 PM OGC Nice OGC Nice
  Monaco AS Monaco 9:00 PM Olympique Marseille Marseille
matchday 18 DVS '33 DVS '33 Ermelo postponed FC Lisse FC Lisse
  Sportlust '46 Sportlust '46 postponed VVOG Harderwijk VVOG
  VV Goes VV Goes postponed ODIN '59 Heemskerk ODIN '59
  ACV Assen ACV Assen postponed VV Ter Leede Ter Leede
  Excelsior '31 Excelsior '31 Rijssen postponed Sparta Nijkerk Sparta Nijkerk
  Barendrecht BVV Barendrecht postponed VV DOVO Veenendaal DOVO
  Harkemase Boys Harkemase Boys postponed VV Staphorst Staphorst
  Ajax Amateurs Ajax Amateurs postponed HSV Hoek Hoek
  VVSB VVSB Noordwijkerhout postponed VV SteDoCo SteDoCo
matchday 13
SKN St. Pölten SKN St. Pölten 5:00 PM FC Admira Wacker Mödling Admira Wacker
 
SV Ried SV Ried 5:00 PM Austria Vienna Austria Vienna
 
Wolfsberger AC Wolfsberger AC 5:00 PM TSV Hartberg TSV Hartberg
matchday 18 Sepsi OSK Sepsi OSK Sf. Gheorghe 11:30 AM Astra Giurgiu Astra Giurgiu
  UTA Arad UTA Arad 3:30 PM ACSC FC Arges FC Arges
  Univ. Craiova Universitatea Craiova 8:00 PM FC Viitorul Constanța FC Viitorul
matchday 15
Lausanne-Sport FC Lausanne-Sport 6:15 PM FC Sion FC Sion
 
FC Basel FC Basel 1893 8:30 PM FC Zürich FC Zürich
matchday 17 VV Rijsoord VV Rijsoord postponed SV Poortugaal SV Poortugaal
  sv ARC ARC Alphen aan den Rijn postponed VV Zwaluwen Vlaardingen Zwaluwen
  Gravenzande FC 's-Gravenzande postponed DHSC Utrecht DHSC Utrecht
  Scherpenzeel VV Scherpenzeel postponed FC Rijnvogels Rijnvogels
  Smitshoek VV Smitshoek postponed Achilles '29 Achilles '29
  VV Capelle VV Capelle postponed Achilles Veen Achilles Veen
  SC Feyenoord SC Feyenoord Rotterdam postponed CVV de Jodan Boys Jodan Boys
  VV Duno VV Duno Doorwerth postponed VV Spijkenisse Spijkenisse
matchday 18 ADO Den Haag ADO Den Haag 4:30 PM FC Emmen FC Emmen
  Vitesse Vitesse Arnhem 6:45 PM FC Groningen FC Groningen
 
PSV Eindhoven PSV Eindhoven 8:00 PM RKC Waalwijk RKC Waalwijk
  Heracles Almelo Heracles Almelo 9:00 PM SC Heerenveen Heerenveen
matchday 21
Genclerbirligi Genclerbirligi Ankara 2:00 PM Trabzonspor Trabzonspor
 
Basaksehir Istanbul Basaksehir FK 5:00 PM Caykur Rizespor C. Rizespor
matchday 17 NSC Nijkerk NSC Nijkerk postponed SV Urk SV Urk
  Buitenpost VV Buitenpost postponed AVV Swift Swift
  Genemuiden SC Genemuiden postponed VV DETO Twenterand DETO
  AZSV Aalten AZSV Aalten postponed VV Noordscheschut Noordscheschut
  VV Eemdijk VV Eemdijk postponed VV Berkum Berkum
  De Dijk ASV De Dijk postponed RKAV Volendam RKAV Volendam
  Flevo Boys Flevo Boys Emmeloord postponed SDC Putten SDC Putten
  HZVV Hoogeveen HZVV Hoogeveen postponed ONS Sneek ONS Sneek
matchday 25 Aberdeen FC Aberdeen FC 4:00 PM Motherwell FC Motherwell FC
  Rangers Rangers FC 4:00 PM Ross County FC Ross County
matchday 37 Cuiabá-MT Cuiabá Esporte Clube (MT) 1:30 AM Sampaio Corrêa Futebol Clube (MA) Sampaio Corrêa
  Confiança-SE Associação Desportiva Confiança (SE) 8:15 PM América Futebol Clube (MG) América-MG
  Avaí FC Avaí Futebol Clube (SC) 10:30 PM Guarani Futebol Clube (SP) Guarani
matchday 18 Asteras Tripoli Asteras Tripolis 2:00 PM AE Larisa AE Larisa
  Apollon Smyrnis Apollon Smyrnis 4:15 PM Aris Thessaloniki Aris Saloniki
  Panathinaikos Panathinaikos Athens 6:30 PM OFI Crete OFI Crete
matchday 3 Ap. Larisas Apollon Larisas 1:45 PM Diagoras Rodou Diagoras
matchday 21 KV Mechelen KV Mechelen 4:15 PM KAS Eupen KAS Eupen
  KV Kortrijk KV Kortrijk 6:30 PM Cercle Brugge Cercle Brugge
  Sint-Truiden Sint-Truidense VV 6:30 PM Royal Excel Mouscron Mouscron
  Royal Antwerp Royal Antwerp FC 8:45 PM KV Oostende KV Oostende
matchday 16 KMSK Deinze KMSK Deinze 8:45 PM Royale Union Saint Gilloise Union SG
  KSK Heist KSK Heist postponed FC Rupel Boom Rupel Boom
  Olym. Charleroi Olympic Club Charleroi Farciennes postponed Royal Francs Borains Francs Borains
  FCV Dender EH FCV Dender EH postponed KVK Tienen KVK Tienen
  UR La Louvière UR La Louvière Centre postponed KVC Winkel Sport KVC Winkel Sp.
  Patro Eisden Patro Eisden Maasmechelen postponed RFC Lüttich RFC Lüttich
  KSV Roeselare KSV Roeselare postponed KFC Mandel United KFC Mandel Utd.
matchday 19 KSK Ronse KSK Ronse 8:00 PM SC Dikkelvenne Dikkelvenne
  Lokeren-Temse KSC Lokeren-Temse 8:00 PM KVV Zelzate Zelzate
matchday 16 Sigma Olomouc SK Sigma Olomouc 2:00 PM Slezsky FC Opava SFC Opava
  FC Zlin FC FASTAV Zlin 4:00 PM FC Banik Ostrava Banik Ostrava
  Bohemians 1905 FC Bohemians Prag 1905 4:00 PM 1.FC Slovácko Slovácko
  MFK Karvina MFK Karvina 6:30 PM SK Slavia Prague Slavia Prague
matchday 17 NK Varazdin NK Varazdin 3:00 PM HNK Rijeka HNK Rijeka
  HNK Gorica HNK Gorica 5:05 PM GNK Dinamo Zagreb Dinamo Zagreb
  Kisvárda Kisvárda FC 2:30 PM Mezőkövesd Zsóry FC Mezőkövesd
  Puskás AFC Puskás Akadémia FC 5:00 PM Ferencvárosi TC Ferencváros
  Újpest FC Újpest FC 7:30 PM MOL Fehérvár FC Fehérvár
matchday 3 Puebla FC Puebla FC 2:30 AM Club Tijuana Club Tijuana
  Mazatlán FC Mazatlán FC 4:30 AM Santos Laguna Santos Laguna
matchday 2 Indep. Medellín Independiente Medellín 2:00 AM Boyacá Patriotas FC Patriotas
  Envigado Envigado FC 11:35 PM Asociación Deportivo Pasto Deportivo Pasto
matchday 5 Adelaide United Adelaide United 9:10 AM Melbourne Victory Melbourne
matchday 13 Western United Western United FC 7:05 AM Perth Glory Perth Glory
matchday 9 Mahalla Ghazl Mahalla 1:30 PM Ismaily SC Ismaily
  Aswan SC Aswan SC 4:00 PM Zamalek SC Zamalek
  US Monastir US Monastir 1:00 PM Olympique Beja Olympique Beja
  Esperance Esperance Tunis 1:00 PM Stade Tunisien Stade Tunisien
  CA Bizertin Club Athlétique Bizertin 1:00 PM Club Sportif Sfaxien CS Sfaxien
  ES Metlaoui Etoile Sportive Metlaoui 1:00 PM US Tataouine US Tataouine
matchday 13 Airdrieonians Airdrieonians FC postponed Partick Thistle FC Partick Thistle
  Montrose Montrose FC postponed Clyde FC Clyde FC
  Dumbarton FC Dumbarton FC postponed Peterhead FC Peterhead FC
  East Fife East Fife FC postponed Cove Rangers FC Cove Rangers
  Forfar Athletic Forfar Athletic FC postponed Falkirk FC Falkirk FC
matchday 21 Barry Town Barry Town United FC postponed Aberystwyth Town FC Aberystwyth
  The New Saints The New Saints FC postponed Bala Town FC Bala Town
  Caernarfon Town Caernarfon Town postponed Cardiff Metropolitan University FC Cardiff Metro
  Connah's Quay Connah's Quay Nomads FC postponed Haverfordwest County Haverfordwest
  Flint Town United Flint Town United postponed Penybont FC Penybont FC
matchday 22 Penybont FC Penybont FC postponed Haverfordwest County Haverfordwest
  Bala Town Bala Town FC postponed Flint Town United Flint Town United
  The New Saints The New Saints FC postponed Caernarfon Town Caernarfon Town
  Cardiff Metro Cardiff Metropolitan University FC postponed Barry Town United FC Barry Town
  Newtown Newtown AFC postponed Connah's Quay Nomads FC Connah's Quay
matchday 26
QPR Queens Park Rangers 4:00 PM Derby County Derby
matchday 12 Edinburgh City Edinburgh City FC postponed Stenhousemuir FC Stenhousemuir
  Albion Rovers Albion Rovers FC postponed Annan Athletic FC Annan Athletic
  Elgin City Elgin City FC postponed Stirling Albion FC Stirling
  Brechin City Brechin City FC postponed Queen's Park FC Queen's Park
  Cowdenbeath FC Cowdenbeath FC postponed Stranraer FC Stranraer
matchday 7 Huntly FC Huntly FC postponed Fraserburgh FC Fraserburgh
  Turriff Turriff United FC postponed Inverurie Loco Works FC Inverurie Locos
  Keith FC Keith FC postponed Brora Rangers FC Brora Rangers
  Wick Academy Wick Academy FC postponed Rothes FC Rothes
  Clachnacuddin Clachnacuddin FC postponed Buckie Thistle FC Buckie Thistle
  Lossiemouth Lossiemouth FC postponed Nairn County FC Nairn County
  Deveronvale FC Deveronvale FC postponed Fort William FC Fort William
  Strathspey Strathspey Thistle FC postponed Formartine United FC Formartine
matchday 3 CA Cerro Club Atlético Cerro postponed Montevideo City Torque Mvd City Torque
Round of 16 Kuressaare FC Kuressaare 12:00 PM FC Flora Tallinn FC Flora
matchday 9 Waitakere Utd. Waitakere United 3:30 AM Canterbury United Canterbury Utd
matchday 21 Phrae Utd. Phrae United postponed Thai Union Samut Sakhon FC Samut Sakhon FC
  Nongbua FC Nongbua Pitchaya FC postponed Chiangmai United Chiangmai Utd.
  Ranong Utd. Grand Andaman Ranong United postponed Uthai Thani FC Uthai Thani FC
  Sisaket FC Sisaket FC postponed Chainat Hornbill FC Chainat FC
  Navy FC Navy FC postponed Khon Kaen United Khon Kaen Utd.
matchday 25 Charlton Charlton Athletic 4:00 PM Swindon Town Swindon Town
  Lincoln City Lincoln City 4:00 PM Northampton Town Northampton
  Wigan Wigan Athletic 4:00 PM Fleetwood Town Fleetwood
  Crewe Alexandra Crewe Alexandra 4:00 PM AFC Wimbledon AFC Wimbledon
  Oxford United Oxford United 4:00 PM Bristol Rovers Bristol Rovers
  Gillingham FC Gillingham FC 4:00 PM Rochdale AFC Rochdale
  Portsmouth Portsmouth FC 4:00 PM Hull City Hull City
  Ipswich Ipswich Town 4:00 PM Peterborough United Peterborough
  Sunderland Sunderland AFC 4:00 PM Shrewsbury Town Shrewsbury
  Scunthorpe Utd. Scunthorpe United 2:00 PM Grimsby Town Grimsby Town
  Exeter City Exeter City 2:00 PM Stevenage FC Stevenage
  Southend United Southend United 4:00 PM Mansfield Town Mansfield Town
  Cambridge Utd. Cambridge United 4:00 PM Bradford City Bradford
  Morecambe FC Morecambe FC 4:00 PM Colchester United Colchester Utd.
  Tranmere Rovers Tranmere Rovers 4:00 PM Bolton Wanderers Bolton
  Carlisle United Carlisle United postponed Forest Green Rovers Forest Green
  Oldham Athletic Oldham Athletic 4:00 PM Newport County Newport County
  Cheltenham Cheltenham Town postponed Barrow AFC Barrow
  Port Vale Port Vale FC 4:00 PM Walsall FC Walsall
matchday 26 Leyton Orient Leyton Orient 4:00 PM Forest Green Rovers Forest Green
matchday 20 Sutton Utd Sutton United 4:00 PM Eastleigh FC Eastleigh FC
  Yeovil Town Yeovil Town postponed Solihull Moors Solihull Moors
  Barnet Barnet FC 4:00 PM Altrincham FC Altrincham
  Macclesfield Macclesfield Town (aufgel.) 4:00 PM Dover Athletic Dover Athletic
  Wealdstone FC Wealdstone FC 4:00 PM Aldershot Town Aldershot Town
  Chesterfield FC Chesterfield FC 4:00 PM Wrexham AFC Wrexham
  Notts County Notts County 4:00 PM Torquay United FC Torquay United
  Weymouth FC Weymouth FC 4:00 PM Hartlepool United Hartlepool Utd.
  Dag & Red FC Dagenham & Redbridge FC 4:00 PM King's Lynn Town King's Lynn
  Stockport Stockport County 4:00 PM Boreham Wood FC Boreham Wood
  Woking FC Woking FC 4:00 PM Maidenhead United Maidenhead Utd.
matchday 40 Bromley Bromley FC 4:00 PM FC Halifax Town Halifax Town
matchday 16 Crusaders Crusaders FC 1:30 PM Larne FC Larne FC
  Coleraine Coleraine FC 4:00 PM Dungannon Swifts Dungannon
  Linfield Linfield FC 4:00 PM Warrenpoint Town FC Warrenpoint
  Ballymena Ballymena United 4:00 PM Cliftonville FC Cliftonville
  Carrick Rangers Carrick Rangers 4:00 PM Portadown FC Portadown
  Glenavon Glenavon FC 6:30 PM Glentoran FC Glentoran
matchday 19 Frosinone Frosinone Calcio 2:00 PM Reggina 1914 Reggina
  Reggiana AC Reggiana 1919 2:00 PM LR Vicenza Virtus LR Vicenza
  Ascoli Ascoli Calcio 2:00 PM Chievo Verona Chievo Verona
  Venezia Venezia FC 2:00 PM AS Cittadella Cittadella
  Cosenza Cosenza Calcio 2:00 PM Pordenone Calcio Pordenone
  Salernitana US Salernitana 1919 4:00 PM Delfino Pescara 1936 Pescara
matchday 20 Novara Novara Calcio 1908 3:00 PM FC Pro Vercelli 1892 Pro Vercelli
  AS Livorno AS Livorno 5:30 PM UC AlbinoLeffe UC AlbinoLeffe
  Arezzo SS Arezzo 3:00 PM Feralpisalò Feralpisalò
  Imolese Imolese Calcio 1919 5:30 PM Calcio Padova Padova
  Monopoli SS Monopoli 1966 3:00 PM SS Juve Stabia Juve Stabia
  Catanzaro US Catanzaro 5:30 PM Potenza Calcio Potenza
matchday 24 Colo Colo CSD Colo Colo 10:00 PM Coquimbo Unido Coquimbo Unido
Fourth Round
Southampton Southampton FC 1:15 PM Arsenal FC Arsenal
  Brighton Brighton & Hove Albion 4:00 PM Blackpool FC Blackpool
  West Ham West Ham United 4:00 PM Doncaster Rovers Doncaster
  Millwall Millwall FC 4:00 PM Bristol City Bristol City
  Sheff Utd Sheffield United 4:00 PM Plymouth Argyle Plymouth
  Barnsley FC Barnsley FC 4:00 PM Norwich City Norwich
 
Swansea Swansea City 4:00 PM Nottingham Forest Nottm Forest
  Cheltenham Cheltenham Town 6:30 PM Manchester City Man City
matchday 22 Rayo Vallecano Rayo Vallecano 4:00 PM RCD Mallorca RCD Mallorca
  Girona Girona FC 6:15 PM RCD Espanyol Barcelona Espanyol
  CD Lugo CD Lugo 6:15 PM CD Tenerife CD Tenerife
  Málaga CF Málaga CF 8:30 PM SD Ponferradina Ponferradina
matchday 21 Clermont Foot Clermont Foot 63 3:00 PM AJ Auxerre AJ Auxerre
  SM Caen SM Caen 7:00 PM Rodez AF Rodez AF
  AC Le Havre AC Le Havre 7:00 PM EA Guingamp Guingamp
  LB Châteauroux LB Châteauroux 7:00 PM Valenciennes FC Valenciennes FC
  AS Nancy AS Nancy-Lorraine 7:00 PM Chamois Niortais FC Chamois Niort
  USL Dunkerque USL Dunkerque 7:00 PM AC Ajaccio AC Ajaccio
  Paris FC Paris FC 7:00 PM Amiens SC Amiens SC
  Grenoble Grenoble Foot 38 7:00 PM FC Chambly FC Chambly
  Pau FC Pau FC 7:00 PM ES Troyes AC Troyes
  FC Den Bosch FC Den Bosch 2:00 PM NAC Breda NAC Breda
  TOP Oss TOP Oss 4:30 PM SBV Excelsior Rotterdam Excelsior
matchday 3 Famalicão U23 FC Famalicão U23 12:00 PM Leixões SC Sub-23 Leixões Sub-23
  Braga U23 SC Braga U23 12:00 PM Estoril Praia U23 Estoril U23
  Belenenses U23 Belenenses SAD U23 12:00 PM CS Marítimo U23 Marítimo U23
matchday 4 Benfica U23 SL Benfica U23 12:00 PM Rio Ave FC U23 Rio Ave U23
  Sporting CP U23 Sporting CP U23 12:00 PM Vitória de Guimarães SC U23 Vitória SC U23
  Cova Piedade 23 CD Cova da Piedade U23 12:00 PM Académica de Coimbra OAF Sub-23 Académica S23
  Portimonense 23 Portimonense SC U23 12:00 PM Boavista Porto FC U23 Boavista U23
Final Sporting CP Sporting CP 8:45 PM SC Braga Braga
matchday 14 Dunfermline A. Dunfermline Athletic FC 4:00 PM Ayr United FC Ayr United
  Heart of Midl. Heart of Midlothian FC 4:00 PM Raith Rovers FC Raith Rovers
  Inverness Cal. Inverness Caledonian Thistle FC 4:00 PM Alloa Athletic FC Alloa Athletic
  Queen o. t. S. Queen of the South FC 4:00 PM Greenock Morton FC Morton
matchday 18 Bandirmaspor Bandirmaspor 11:30 AM Ümraniyespor Ümraniyespor
  Eskisehirspor Eskisehirspor 2:00 PM Ankaraspor Ankaraspor
  Adana Demirspor Adana Demirspor 5:00 PM Bursaspor Bursaspor
matchday 16 FC Thun FC Thun 6:15 PM FC Schaffhausen FC Schaffhausen
  FC Wil 1900 FC Wil 1900 6:15 PM FC Aarau FC Aarau
matchday 6 FK Meteor U19 FK Meteor Praha U19 1:45 PM FC Hradec Králové U19 Hr. Králové U19
matchday 7 SFC Opava U19 Slezsky FC Opava U19 1:00 PM FK Pardubice U19 Pardubice U19
matchday 3 Karlovy Vary FC Slavia Karlovy Vary 11:00 AM Sokol Hostoun Sokol Hostoun
matchday 15 Fulham U18 Fulham FC U18 11:30 AM Brighton & Hove Albion U18 Brighton U18
  Stoke U18 Stoke City U18 12:00 PM Liverpool FC U18 Liverpool U18
  Arsenal U18 Arsenal FC U18 12:00 PM Tottenham Hotspur U18 Tottenham U18
  Blackburn U18 Blackburn Rovers U18 12:00 PM Manchester United U18 Man Utd U18
  West Ham U18 West Ham United U18 12:00 PM Chelsea FC U18 Chelsea U18
  Everton U18 Everton FC U18 12:00 PM Manchester City U18 Man City U18
  Leeds U18 Leeds United U18 12:00 PM Newcastle United U18 Newcastle U18
  Aston Villa U18 Aston Villa U18 1:30 PM Norwich City U18 Norwich U18
  Reading U18 Reading FC U18 2:00 PM West Bromwich Albion U18 West Brom U18
  Wolves U18 Wolverhampton Wanderers U18 2:00 PM Burnley FC U18 Burnley U18
matchday 16 Sunderland U18 Sunderland AFC U18 12:00 PM Middlesbrough FC U18 Boro U18
matchday 15 Liverpool U23 Liverpool FC U23 2:00 PM Derby County U23 Derby U23
matchday 16 Hapoel Tel Aviv Hapoel Tel Aviv 2:00 PM Hapoel Haifa Hapoel Haifa
  M. Petah Tikva Maccabi Petah Tikva 4:30 PM FC Ashdod FC Ashdod
  Kiryat Shmona Ironi Kiryat Shmona 5:45 PM Beitar Jerusalem B. Jerusalem
  Maccabi Haifa Maccabi Haifa 7:00 PM Ihud Bnei Sakhnin Bnei Sakhnin
  Maccabi Netanya Maccabi Netanya 7:45 PM Maccabi Tel Aviv M. Tel Aviv
matchday 11 Sporting B Sporting de Gijón B 3:30 PM Burgos CF Burgos CF
  Valladolid B Real Valladolid B 3:30 PM UP Langreo UP Langreo
  CD Numancia CD Numancia postponed Cultural Leonesa CyD Leonesa
  Racing Ferrol Racing Ferrol 5:00 PM Celta Vigo B Celta Vigo B
  UD Mutilvera UD Mutilvera 4:30 PM SD Logroñés SD Logroñés
  SD Tarazona SD Tarazona 5:00 PM CD Izarra CD Izarra
matchday 13 Arenas Club Arenas Club 3:45 PM Deportivo Alavés B Depor. Alavés B
  SD Amorebieta SD Amorebieta 4:30 PM Club Portugalete Portugalete
  Lleida Esportiu Lleida Esportiu 5:00 PM CE L’Hospitalet CE L’Hospitalet
matchday 11 CD Marino CD Marino 1:00 PM Marbella FC Marbella FC
  Real Murcia Real Murcia CF 5:00 PM Betis Deportivo Balompié Betis B
  Villarrubia CF Villarrubia CF 4:30 PM Extremadura UD Extremadura
matchday 21 W. Bremen II SV Werder Bremen II postponed VfL Wolfsburg II Wolfsburg II
  SV Atlas SV Atlas Delmenhorst postponed SSV Jeddeloh II SSV Jeddeloh II
  BSV Rehden BSV Schwarz-Weiß Rehden postponed VfB Oldenburg VfB Oldenburg
matchday 17 FCA Walldorf FC-Astoria Walldorf 2:00 PM Bahlinger SC Bahlinger SC
  Stadtallendorf Eintracht Stadtallendorf 2:00 PM SC Freiburg II SC Freiburg II
  FSV Frankfurt FSV Frankfurt 2:00 PM SG Sonnenhof Großaspach Sonnenhof-Gr.
  Schott Mainz TSV Schott Mainz 2:00 PM FC Bayern Alzenau Bayern Alzenau
  SV Elversberg SV 07 Elversberg 2:00 PM TSG 1899 Hoffenheim II Hoffenheim II
 
VfR Aalen VfR Aalen 2:00 PM 1.FSV Mainz 05 II FSV Mainz 05 II
  Hessen Kassel KSV Hessen Kassel 2:00 PM TSV Steinbach Haiger TSV Steinbach
matchday 23 1.FC Köln II 1.FC Köln II 2:00 PM Borussia Dortmund II B. Dortmund II
  SV Straelen SV Straelen 2:00 PM SC Fortuna Köln SC Fortuna Köln
  VfB Homberg VfB Homberg 2:00 PM Fortuna Düsseldorf II F. Düsseldorf II
  RW Essen Rot-Weiss Essen 2:00 PM Bonner SC Bonner SC
  Wuppertaler SV Wuppertaler SV 2:00 PM SV Lippstadt 08 SV Lippstadt 08
  Wegberg-Beeck FC Wegberg-Beeck 2:00 PM SC Wiedenbrück SC Wiedenbrück
  SV Rödinghausen SV Rödinghausen 2:00 PM Borussia Mönchengladbach II M'gladbach II
 
Alem. Aachen Alemannia Aachen 2:00 PM Rot Weiss Ahlen Rot Weiss Ahlen
  Schalke 04 II FC Schalke 04 II 2:00 PM Rot-Weiß Oberhausen RW Oberhausen
  B. Gladbach 09 SV Bergisch Gladbach 09 2:00 PM Preußen Münster Preußen Münster
matchday 22 Velbert 02 SSVg Velbert 02 postponed SC Düsseldorf-West Düsseldorf-West
matchday 21 Olympiakos N. Olympiakos Nicosia 3:00 PM Ethnikos Achnas Ethnikos
  EN Paralimniou Enosis Neon Paralimniou 5:30 PM Omonia Nicosia Omonia Nikosia
matchday 8 FC Zürich U18 FC Zürich U18 2:00 PM FC Sion U18 FC Sion U18
matchday 5 HK Rangers Hong Kong Rangers postponed Kitchee Kitchee
  Lee Man Lee Man postponed Southern District Southern
  Eastern Eastern SC postponed TSW Pegasus Pegasus
matchday 2 Binh Dinh FC Binh Dinh FC 11:00 AM Sai Gon FC Sai Gon FC
  Hai Phong FC Hai Phong FC 12:00 PM DUOC NAM HA Nam Dinh FC D.N.H. Nam Dinh
  Hanoi FC Hanoi FC 1:15 PM BECAMEX Binh Duong FC B.Binh Duong FC
matchday 11 Mons Calpe Mons Calpe SC postponed Manchester 62 FC Manchester 62
  Lincoln FC Lincoln Red Imps FC postponed St Joseph's FC St Joseph's FC
matchday 10 Great Olympics Accra Great Olympics 4:00 PM Karela United FC Karela United
  Berekum Chelsea Berekum Chelsea FC 4:00 PM Hearts of Oak Hearts of Oak
matchday 7 Lazio U19 Lazio Primavera 11:00 AM Milan Primavera Milan U19
  Inter U19 Inter Milan Primavera 1:00 PM Torino Primavera Torino U19
  Juventus U19 Juventus Primavera 3:00 PM Sassuolo Primavera Sassuolo U19
matchday 6 Chievo U19 Chievo Primavera 12:30 PM Udinese Primavera Udinese U19
  Verona U19 Hellas Verona Primavera 2:30 PM Monza Primavera Monza U19
  Parma U19 Parma Primavera 2:30 PM Vicenza Primavera Vicenza U19
  Pordenone U19 Pordenone Primavera 2:30 PM Brescia Primavera Brescia U19
  Cremonese U19 Cremonese Primavera 2:30 PM Cittadella Primavera Cittadella U19
  Reggiana U19 Reggiana Primavera 2:30 PM Venezia Primavera Venezia U19
matchday 13 Cittadella U19 Cittadella Primavera 12:00 AM Monza Primavera Monza U19
matchday 6 Crotone U19 Crotone Primavera 11:00 AM Frosinone Primavera Frosinone U19
  Pisa U19 Pisa Primavera 11:00 AM Lecce Primavera Lecce U19
  Benevento U19 Benevento Primavera 11:30 AM Spezia Primavera Spezia U19
  Entella U19 Virtus Entella Primavera 2:00 PM Reggina Primavera Reggina U19
  Napoli U19 Napoli Primavera 2:30 PM Cosenza Primavera Cosenza U19
  Pescara U19 Pescara Primavera 3:00 PM Salernitana Primavera Salernitana U19
matchday 18 GVVV GVVV Veenendaal postponed SV TEC Tiel TEC
  AFC Amsterdam AFC Amsterdam postponed VV Noordwijk Noordwijk
  Scheveningen SVV Scheveningen postponed Excelsior Maassluis Excelsior M
  IJsselm.vogels VV IJsselmeervogels postponed De Treffers De Treffers
  Volendam U21 FC Volendam U21 postponed Quick Boys Quick Boys
  ASWH ASWH Ambacht postponed HHC Hardenberg HHC Hardenberg
  Rijnsburgse B. Rijnsburgse Boys postponed Sparta Rotterdam U21 Sparta U21
  Katwijk VV Katwijk postponed SV Spakenburg Spakenburg
  Koninklijke HFC Koninklijke HFC Haarlem postponed Kozakken Boys Kozakken Boys
matchday 17 Floriana Floriana FC 2:00 PM Hibernians FC Hibernians FC
  Lija Athletic Lija Athletic FC 2:00 PM Gudja United FC Gudja United FC
  Zejtun C. Zejtun Corinthians FC 6:00 PM Senglea Athletic FC Senglea Ath.
  Sliema Wander. Sliema Wanderers 6:00 PM Sirens FC Sirens FC
  FC Swieqi Utd. Swieqi United FC 2:00 PM Naxxar Lions FC Naxxar Lions FC
  Marsa FC Marsa FC postponed St. George's FC St.George's FC
matchday 12 Gol Gohar Gol Gohar Sirjan FC 12:30 PM Tractor FC Tractor
  Esteghlal FC Esteghlal FC 2:15 PM Saipa FC Saipa FC
matchday 13 Sundowns Mamelodi Sundowns FC 2:00 PM Swallows FC Swallows FC
  TS Galaxy FC TS Galaxy FC postponed Bloemfontein Celtic Bloem. Celtic
  Maritzburg Utd. Maritzburg United FC 4:00 PM Orlando Pirates Orlando Pirates
  Stellenbosch FC Stellenbosch FC 4:00 PM Kaizer Chiefs Kaizer Chiefs
  Baroka FC Baroka FC 4:00 PM AmaZulu FC AmaZulu FC
matchday 27 Black Leopards Black Leopards FC postponed Chippa United Chippa United
matchday 14 Kerala Blasters Kerala Blasters FC 3:00 PM FC Goa FC Goa

Select date

Player birthdays

Coach birthdays

Transfers

  • Marko Mrvaljevic
    Age: 19 Years  Montenegro
    Position: Centre-Forward
    Market value: 75 k €
    Fee: End of loan
    OFK Titograd
     
    Buducnost Podgorica
  • Roman Demidov
    Age: 26 Years  Russia
    Position: Centre-Back
    Market value: -
    Fee: -
    Disqualification
     
    Without Club
  • Yaroslav Maloletkov
    Age: 24 Years  Russia
    Position: Goalkeeper
    Market value: -
    Fee: -
    Disqualification
     
    Without Club
  • Marcos Paulo
    Age: 26 Years  Brazil
    Position: Sturm
    Market value: -
    Fee: End of loan
    Associação Ferroviária de Esportes (SP)
     
    Boa Esporte Clube (MG)
  • Pablo Martinez
    Age: 20 Years  Wales
    Position: Centre-Back
    Market value: -
    Fee: End of loan
    Oxford City FC
     
    Bristol Rovers U21
  • Ralph
    Age: 22 Years  Brazil
    Position: Central Midfield
    Market value: -
    Fee: End of loan
    Associação Ferroviária de Esportes (SP)
     
    Clube Atlético Mineiro B