Second League Division B Gruppe 2 (-2023)
Russia
League level:
Third Tier
- Number of teams: 18 teams
- Players: 418
- Foreigners: 3 Players 0.7%
- ø-Market value: €15k
- ø-Age: 22.3
Matchday 5 22/23
This page provides an overview of all matches on the selected matchday, with all relevant information for before, during (live) and after the match. The column on the right displays the table and the goalscorer list for the competition at that point in time.
Cherta | 2:2 | D.Vlgd | ||
Wed
Aug 10, 2022
- 12:00 PM
|
||||
Taras Shevchenko | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 36' | |||
47' | 1:1 | |||
1:2 | 49' | |||
59' | ||||
65' | 2:2 | |||
B-BFU | 1:1 | Zorkiy | ||
Wed
Aug 10, 2022
- 1:00 PM
|
||||
151 · Ilya Ivanov | ||||
Course of play | ||||
40' | ||||
52' | 1:0 | |||
1:1 | 56' | |||
Zv.SPb | 3:0 | Enisey | ||
Wed
Aug 10, 2022
- 1:00 PM
|
||||
149 · Vera Opeykina | ||||
Course of play | ||||
45+2' | 1:0 | |||
57' | 2:0 | |||
67' | 3:0 | |||
90+1' | ||||
Zenit2 | 2:1 | YSpb | ||
Wed
Aug 10, 2022
- 5:00 PM
|
||||
398 · Aleksey Fedotov | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 7' | |||
39' | 1:1 | |||
48' | 2:1 | |||
64' | ||||
87' | ||||
Luki-E | 3:2 | D.(eL) | ||
Wed
Aug 10, 2022
- 5:00 PM
|
||||
415 · Yuri Matveev | ||||
Course of play | ||||
17' | 1:0 | |||
1:1 | 27' | |||
1:2 | 33' | |||
37' | 2:2 | |||
75' | 3:2 | |||
Electr | 0:0 | R-M M | ||
Wed
Aug 10, 2022
- 5:00 PM
|
||||
1.000 · Dmitri Matveev |
Murom | 1:0 | Tver | ||
Wed
Aug 10, 2022
- 5:00 PM
|
||||
1.100 · Daniil Shemetov | ||||
Course of play | ||||
90' | 1:0 | |||
90+1' | ||||
Dynamo | 2:3 | TorM 2 | ||
Wed
Aug 10, 2022
- 5:00 PM
|
||||
183 · Mikhail Vorobjev | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 29' | |||
0:2 | 40' | |||
49' | 1:2 | |||
1:3 | 63' | |||
87' | 2:3 | |||
ZnmTrd | 0:3 | T.Vlad | ||
Wed
Aug 10, 2022
- 5:30 PM
|
||||
320 · Roman Marnavskiy | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 43' | |||
0:2 | 56' | |||
0:3 | 63' | |||
Teksti | 2:2 | S.Kost | ||
Wed
Aug 10, 2022
- 6:00 PM
|
||||
3.676 · Konstantin Yudanov | ||||
Course of play | ||||
12' | 1:0 | |||
35' | 2:0 | |||
2:1 | 73' | |||
2:2 | 90+3' | |||
Table Second League Division B Gruppe 2 (-2023) 22/23
# | Club | Matches | +/- | Pts | |
---|---|---|---|---|---|
1 | S. Kostroma | 5 | -2 | -7 | |
2 | Murom | 5 | 7 | -11 | |
3 | Tekstilshchik | 4 | 7 | -12 | |
4 | Enisey 2 | 5 | 0 | -12 | |
5 | Dinamo-Vologda | 4 | 0 | -12 | |
6 | Chertanovo | 5 | 7 | -13 | |
7 | Zorkiy | 5 | 0 | -13 | |
8 | Zvezda S-Pb | 4 | 5 | -14 | |
9 | Baltika-BFU | 4 | -4 | -14 | |
10 | Leningradets | 4 | 12 | -16 | |
11 | Torpedo Vlad. | 5 | -8 | -17 | |
12 | Energia V. Luki | 5 | -8 | -17 |
Table Second League Division B Gruppe 2 (-2023) 22/23
# | Club | Matches | +/- | Pts | |
---|---|---|---|---|---|
1 | DinSPb | 5 | 3 | 2 | |
2 | Zenit 2 S-Pb | 5 | 2 | 0 | |
3 | Rodina-M Moscow | 5 | -2 | -1 | |
4 | Electron | 4 | -5 | -1 | |
5 | Khimik Dzer. | 4 | 3 | -3 | |
6 | FC Tver | 5 | -3 | -4 | |
7 | Znamya Truda OZ | 4 | -10 | -5 | |
8 | Torpedo 2 | 4 | 2 | -7 | |
9 | Yadro Spb | 4 | -3 | -7 | |
10 | Dynamo 2 | 5 | -3 | -8 |