1.Division
Russia
League level:
Second Tier
- Number of teams: 18 teams
- Players: 474
- Foreigners: 52 Players 11.0%
- ø-Market value: €309k
- ø-Age: 26.1
Matchday 8 20/21
This page provides an overview of all matches on the selected matchday, with all relevant information for before, during (live) and after the match. The column on the right displays the table and the goalscorer list for the competition at that point in time.
(8.) SKA Kh | 2:0 | Akron (15.) | ||
Wed
Sep 9, 2020
- 11:00 AM
|
||||
759 · Anton Anopa | ||||
Course of play | ||||
60' | 1:0 | |||
66' | 2:0 | |||
Who does the community think will win? | ||||
(21.) Irtysh | 0:2 | Alania (11.) | ||
Wed
Sep 9, 2020
- 11:30 AM
|
||||
200 · Maksim Matyunin | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 16' | |||
0:2 | 85' | |||
Who does the community think will win? | ||||
(22.) Tomsk | 0:2 | Teksti (13.) | ||
Wed
Sep 9, 2020
- 1:30 PM
|
||||
450 · Sergey Cheban | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 65' | |||
0:2 | 90+1' | |||
Who does the community think will win? | ||||
(2.) Sprtk2 | 0:2 | Balt. (4.) | ||
Wed
Sep 9, 2020
- 3:00 PM
|
||||
220 · Dmitri Streltsov | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 26' | |||
0:2 | 52' | |||
Who does the community think will win? | ||||
(1.) ORE | 3:0 | SHNK (18.) | ||
Wed
Sep 9, 2020
- 4:00 PM
|
||||
574 · Anton Frolov | ||||
Course of play | ||||
28' | 1:0 | |||
38' | 2:0 | |||
77' | 3:0 | |||
Who does the community think will win? | ||||
(14.) Chaika | 1:2 | Torped (7.) | ||
Wed
Sep 9, 2020
- 5:00 PM
|
||||
475 · Evgeniy Bulanov | ||||
Course of play | ||||
5' | 1:0 | |||
1:1 | 19' | |||
1:2 | 68' | |||
Who does the community think will win? | ||||
(16.) Bryans | 0:3 | NKN (3.) | ||
Wed
Sep 9, 2020
- 5:00 PM
|
||||
Who does the community think will win? | ||||
(17.) Cherta | 0:1 | KS (10.) | ||
Wed
Sep 9, 2020
- 6:00 PM
|
||||
800 · Lasha Verulidze | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 48' | |||
Who does the community think will win? | ||||
(5.) Veles | 2:2 | Krasn2 (12.) | ||
Wed
Sep 9, 2020
- 6:00 PM
|
||||
535 · Vladimir Seldyakov | ||||
Course of play | ||||
5' | 1:0 | |||
1:1 | 49' | |||
59' | ||||
61' | 2:1 | |||
2:2 | 73' | |||
Who does the community think will win? | ||||
(20.) Fakel | 1:0 | Enisey (6.) | ||
Wed
Sep 9, 2020
- 6:00 PM
|
||||
1.835 · Artem Chistyakov | ||||
Course of play | ||||
72' | 1:0 | |||
Who does the community think will win? | ||||
(9.) NN | 1:0 | Volgar (19.) | ||
Wed
Sep 9, 2020
- 6:00 PM
|
||||
3.012 · Sergey Kulikov | ||||
Course of play | ||||
40' | 1:0 | |||
Who does the community think will win? | ||||
Table 1.Division 20/21
# | Club | Matches | +/- | Pts | |
---|---|---|---|---|---|
1 | Orenburg | 8 | 11 | 22 | |
2 | Neftekhimik | 8 | 9 | 17 | |
3 | Baltika | 8 | 6 | 17 | |
4 | Spartak 2 | 8 | 8 | 16 | |
5 | Torpedo Moskau | 8 | 10 | 15 | |
6 | SKA Khabarovsk | 8 | 2 | 15 | |
7 | Veles Moscow | 8 | 0 | 15 | |
8 | Enisey | 8 | 2 | 14 | |
9 | Nizhny Novgorod | 8 | 0 | 13 | |
10 | KS Samara | 8 | 4 | 13 | |
11 | Alania Vl. | 8 | 4 | 13 | |
12 | Tekstilshchik | 8 | 3 | 13 | |
13 | Krasnodar 2 | 8 | -2 | 11 | |
14 | Chaika Pes. | 8 | -5 | 9 | |
15 | Fakel Voronezh | 8 | -5 | 7 | |
16 | Akron Togliatti | 8 | -4 | 7 | |
17 | Dinamo Bryansk | 8 | -7 | 6 | |
18 | Chertanovo | 8 | -7 | 6 | |
19 | Shinnik Yaroslav | 8 | -7 | 5 | |
20 | Volgar | 8 | -4 | 4 | |
21 | Irtysh Omsk | 8 | -9 | 4 | |
22 | Tom Tomsk | 8 | -9 | 2 |
Who do you want to win?
In this match you stick with...