1.Division
Russia
League level:
Second Tier
- Number of teams: 18 teams
- Players: 474
- Foreigners: 52 Players 11.0%
- ø-Market value: €309k
- ø-Age: 26.1
Matchday 23 20/21
This page provides an overview of all matches on the selected matchday, with all relevant information for before, during (live) and after the match. The column on the right displays the table and the goalscorer list for the competition at that point in time.
(15.) Krasn2 | 1:2 | SHNK (22.) | ||
Fri
Nov 20, 2020
- 12:00 PM
|
||||
160 · Anton Frolov | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 26' | |||
31' | 1:1 | |||
1:2 | 72' | |||
Who does the community think will win? | ||||
(8.) SKA Kh | 0:1 | KS (4.) | ||
Sat
Nov 21, 2020
- 6:00 AM
|
||||
818 · Aleksey Amelin | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 13' | |||
Who does the community think will win? | ||||
(13.) Enisey | 1:0 | NKN (7.) | ||
Sat
Nov 21, 2020
- 11:00 AM
|
||||
Evgeni Turbin | ||||
Course of play | ||||
80' | 1:0 | |||
Who does the community think will win? | ||||
(17.) Akron | 0:1 | Torped (3.) | ||
Sat
Nov 21, 2020
- 12:00 PM
|
||||
336 · Sergey Kulikov | ||||
Course of play | ||||
82' | ||||
0:1 | 89' | |||
Who does the community think will win? | ||||
(9.) Sprtk2 | 1:2 | Tomsk (21.) | ||
Sat
Nov 21, 2020
- 12:00 PM
|
||||
Evgeniy Bulanov | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 1' | |||
0:2 | 38' | |||
82' | 1:2 | |||
90+5' | ||||
Who does the community think will win? | ||||
(6.) Veles | 1:0 | Volgar (12.) | ||
Sat
Nov 21, 2020
- 12:00 PM
|
||||
Oleg Sokolov | ||||
Course of play | ||||
39' | 1:0 | |||
Who does the community think will win? | ||||
(10.) Chaika | 1:3 | Teksti (14.) | ||
Sat
Nov 21, 2020
- 1:00 PM
|
||||
325 · Igor Panin | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 38' | |||
45+2' | 1:1 | |||
1:2 | 79' | |||
1:3 | 90+5' | |||
Who does the community think will win? | ||||
(5.) Alania | 2:1 | ORE (2.) | ||
Sat
Nov 21, 2020
- 1:00 PM
|
||||
1.608 · Vladimir Seldyakov | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 51' | |||
67' | 1:1 | |||
89' | 2:1 | |||
Who does the community think will win? | ||||
(1.) NN | 3:0 | Bryans (19.) | ||
Sat
Nov 21, 2020
- 2:00 PM
|
||||
Anatoliy Zhabchenko | ||||
Course of play | ||||
19' | 1:0 | |||
47' | 2:0 | |||
75' | 3:0 | |||
Who does the community think will win? | ||||
(20.) Cherta | 0:1 | Irtysh (18.) | ||
Sat
Nov 21, 2020
- 3:00 PM
|
||||
Ivan Sidenkov | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 37' | |||
90' | ||||
Who does the community think will win? | ||||
(11.) Balt. | 0:0 | Fakel (16.) | ||
Sat
Nov 21, 2020
- 4:00 PM
|
||||
5.107 · Kirill Levnikov | ||||
Who does the community think will win? | ||||
Table 1.Division 20/21
# | Club | Matches | +/- | Pts | |
---|---|---|---|---|---|
1 | Nizhny Novgorod | 23 | 24 | 54 | |
2 | Torpedo Moskau | 23 | 30 | 49 | |
3 | KS Samara | 23 | 32 | 49 | |
4 | Orenburg | 23 | 17 | 47 | |
5 | Alania Vl. | 23 | 22 | 42 | |
6 | Veles Moscow | 23 | 6 | 42 | |
7 | Neftekhimik | 23 | 11 | 37 | |
8 | Enisey | 23 | -3 | 34 | |
9 | SKA Khabarovsk | 23 | 3 | 34 | |
10 | Baltika | 23 | 0 | 33 | |
11 | Spartak 2 | 23 | 0 | 33 | |
12 | Chaika Pes. | 23 | -4 | 32 | |
13 | Volgar | 23 | 2 | 31 | |
14 | Tekstilshchik | 23 | -7 | 28 | |
15 | Krasnodar 2 | 23 | -14 | 25 | |
16 | Fakel Voronezh | 23 | -4 | 23 | |
17 | Irtysh Omsk | 23 | -13 | 21 | |
18 | Akron Togliatti | 23 | -17 | 20 | |
19 | Dinamo Bryansk | 23 | -26 | 18 | |
20 | Chertanovo | 23 | -20 | 17 | |
21 | Tom Tomsk | 23 | -14 | 17 | |
22 | Shinnik Yaroslav | 23 | -25 | 16 |
Who do you want to win?
In this match you stick with...